Radek Špryňar
26. ledna 2022 • 11:25

Experiment Hradce skončil takhle: gólman proti pěti, směje se ještě teď

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH z MS: Finsko - Česko 3:0. Olkinuora vynuloval české střelce
Ondřej Pavelec o českém systému: Já nikdy nedával pozor, ale hráči nemají na výběr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je teprve leden, ale fotbal už nabídl scénu aspirující na silvestrovské vydání. Stalo se tak v Turecku, kde na herním kempu pobývá Hradec Králové. V přípravném utkání s Veresem Rivne běželo od půlky hřiště pět (!) osamocených ukrajinských hráčů na Viléma Fendricha. Gól ale nedali... „Nikdy jsem nic podobného nezažil,“ chechtal se gólman votroků. Neskutečný moment byl vyústěním hradeckého experimentu v závěru utkání.Blížil se konec zápasu. Stav by smírný 1:1. Východočeši zahrávali rohový kop, chtěli duel převrátit na svoji stranu a udržet si stoprocentní bilanci v přípravě. Proto zariskovali.

Do vápna se nahrnulo osm borců z pole. Kousek za šestnáctkou vše jistili pouze dva hráči. Šlo o taktický manévr asistenta Stanislava Hejkala, který podobnou extrémně riskantní variantu už zkoušel za nepříznivého stavu během angažmá v Teplicích.

Ukrajinci však roh odvrátili, mladíček Daniel Kutík prohrál souboj, David Doležal při zběsilém návratu podklouzl a lavina pěti hráčů soupeře se v maximální rychlosti a v naprostém osamocení řítila na Viléma Fendricha. Jasný gól...

Pozor, ne tak zhurta. Gólman zachoval klid, v téměř neřešitelné situaci zkoušel pohyby rozhodit hráče s míčem u nohy. „Šel na mě sám, další čtyři spoluhráči se mu nabízeli v náběhu. Snažil jsem se rukou naznačovat, ať to někomu nahraje do pravé strany,“ popisoval chvíle čirého zoufalství Fendrich.

„On se ale rozhodl střílet. Reflexivně jsem skočil doleva, balon vyrazil a ještě chytil dorážku. Chytit pět na nula je super. To se mně asi už nikdy nepovede,“ smál se na celé kolo.

Vyústění akce kvalitně pobavilo oba celky. Něco takového se stává vážně jednou za život. „Podobnou scénu jsem viděl možná v nějakém silvestrovském videu, ale v kariéře jsem to nikdy nezažil. A navíc se mi to povedlo chytit – asi budu takové situace pět na nula vyhledávat,“ culil se Fendrich.

V pátek Hradec sehraje generálku před vstupem do jarní části FORTUNA:LIGY (6. února v Plzni) proti Austrii Vídeň. O den později se ze soustředění vrací domů.

Královéhradecký brankář Vilém Fendrich likviduje šanci ukrajinského Veres Rivne, kdy na něj mířilo osamocených pět hráčů soupeře
Královéhradecký brankář Vilém Fendrich likviduje šanci ukrajinského Veres Rivne, kdy na něj mířilo osamocených pět hráčů soupeře

FC Hradec Králové Vše o klubu ZDE

Celý rozhovor: Miroslav Koubek o Hradci, Berbrovi, reprezentaci a trenérské kariéře
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Známkování hráčů F:L: statistiky, nejlepší jedenáctka
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2021/2022

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se v sezoně 2021/2022 vrací k původnímu formátu s nadstavbou.

Titul pošesté získala Viktoria Plzeň.

Plzeňské oslavy titulu Program nadstavby Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud