12. března 2022 • 16:50

SESTŘIH: Bohemians - Boleslav 2:2. Zářil Petrák, hosty zachránil Smrž

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 25. kole první ligy s Mladou Boleslaví 2:2. Domácí zásluhou Ondřeje Petráka a Daniela Krcha skórovali v úvodu obou poločasů, za hosty však srovnali Tomáš Ladra a v 81. minutě střídající Vojtěch Smrž. Pražané nevyhráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou, ve druhém utkání po sobě remizovali a zůstali na 13. místě neúplné tabulky. Boleslav neprohrála druhé kolo za sebou a je šestá.

Už na začátku páté minuty Bohemians otevřeli skóre. Vaníčkova střela se od hostujícího kapitána Matějovského odrazila před vápno k Petrákovi a domácí záložník ranou z voleje k tyči nedal brankáři Šedovi šanci. Bývalý mládežnický reprezentant vstřelil první gól po lednovém návratu do české ligy a dal si stylový dárek k pátečním 30. narozeninám. „Klokani“ skórovali v nejvyšší soutěži po třech zápasech a 360 minutách.

O vyrovnání se pokusil Ladra, ale jeho tvrdou střelu zblokoval stoper Křapka na roh. Ve 14. minutě se však už mladoboleslavský útočník prosadil. Matějovský poslal dlouhý nákop dopředu, Ladra v souboji přetlačil Krcha a prostřelil Valeše. V ligovém ročníku zaznamenal druhý gól.

Na opačné straně vzápětí Květ zblízka překonal Šedu, ale balon skončil na tyči. Z následného rohu proletěl míč těsně vedle. V závěru úvodního dějství vypálil Ladra v šestnáctce do Valešovy náruče.

SESTŘIH: Bohemians – Mladá Boleslav 2:2. Výjimečná remíza, klokani dvakrát vedli

Pražanům se povedl i nástup do druhého poločasu a po jeho necelé minutě si vzali vedení zpět. Petrák posunul míč na malé vápno na volného Krcha, domácí stoper se hlavou nemýlil a radoval se z druhé branky v ligové sezoně.

Středočeši málem přispěchali s další rychlou odpovědí, Ladra ani Hlavatý však před brankou na Preislerův centr nedosáhli. V 71. minutě Valeš vytáhl Ladrův pokus zpoza pokutového území.

Rána střídajícího Skaláka, který dnes oslavil 30. narozeniny, skončila po teči vedle, ale hosté z následného rohu srovnali. Květ s Vaníčkem se v 81. minutě nedomluvili a neodkopli míč do bezpečí, a tak Smrž pohotově vystřelil a první ligovou trefou v sezoně zařídil svému týmu alespoň bod.

Boleslav v lize bodovala s vršovickým celkem potřetí za sebou, na jeho hřišti však nezvítězila v pátém duelu po sobě. Venku v nejvyšší soutěži nevyhrála čtyři z posledních pěti utkání a v ročníku tam vybojovala jen 11 z celkových 31 bodů. „Klokani“ doma v lize zvítězili v jediném z posledních pěti zápasů, v sezoně tam však získali 17 z 23 bodů.

Domácí: 5. Petrák, 46. Krch

Hosté: 15. Ladra, 81. Smrž

Domácí: Valeš – Dostál, Krch /C/, Křapka, Hašek (84. Koubek) – Petrák, Mareček (73. Bartek) – Vaníček, Květ, Beran (84. Ugwu) – Puškáč.

Hosté: Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler – Matějovský /C/ (61. Smrž), Dancák (78. Rolinek) – Pech (61. Skalák), Hlavatý (68. Mužík), Ewerton – Ladra (78. Horský).

Bohemians – Mladá Boleslav: Šance domácích, vedení mohl vrátit zpět Květ

Bohemians – Mladá Boleslav: Středočechům se podařilo vyrovnat na 1:1, prosadil se Tomáš Ladra

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905