SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 1:0. Havlík krásně z otočky trefil důležitou výhru

Autor: iSport.cz
1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 27. kole první ligy doma nad Olomoucí 1:0 brankou Marka Havlíka z 65. minuty. Tým z Uherského Hradiště bodoval v šestém utkání po sobě a upevnil si čtvrtou příčku v tabulce. Na pátý Baník, který hraje dnes večer na Spartě, má náskok šesti bodů. Hanáci prohráli po čtyřech zápasech a jsou sedmí.

Slovácko, na jehož lavičce chyběl trenér Svědík kvůli trestu za čtyři žluté karty, začalo velkým náporem a během úvodních 11 minut mělo dvě šance na otevření skóre, nicméně hlavičky Reinberka a Jurečky se mezi tyče nevešly.

Velice aktivní reprezentant Jurečka protáhl hostujícího gólmana Macíka přízemní střelou v 16. minutě, teprve potom se k ohrožení soupeřovy branky dostali i hosté, když Zmrzlého střela šla těsně vedle. Byl to signál ke zvýšení útočné aktivity Sigmy, která ovládla střed pole, lépe kombinovala, ale mladého gólmana Borka, jenž nahradil zraněného Fryštáka, vážněji neohrozila.

Duel pevných a zkušených obran pokračoval i v úvodu druhé půle. Na obou stranách chyběla větší kreativita a nápady. Po hodině hry se do střelecké příležitosti dostal Růsek a první důležitý zásah si při prvoligové premiéře zapsal Borek.

Skóre vyrovnaného duelu otevřel po Reinberkově přihrávce v 65. minutě Havlík, který se v šestnáctce zbavil bránícího Greššáka a výstavní technickou střelou k tyči nedal Macíkovi šanci.

Zápas tak nabral větší grády. Olomouc posílila ofenzivu a hnala se za vyrovnáním. Domácí kontrovali rychlými brejky, po jednom z nich pálil Holzer těsně nad, Ciciliovou střelu zblokovala v poslední chvíli obrana Hanáků.

Závěr se odehrál na polovině Slovácka, které ale vedení bez větších potíží uhájilo a od Sigmy neinkasovalo v pátém ligovém utkání za sebou. Olomouc prohrála čtvrtý venkovní zápas z posledních pěti.

SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 1:0. Havlík z otočky upevnil domácím čtvrté místo

Domácí: 65. Havlík

Hosté:

Domácí: Fryšták (25. Borek) – Reinberk, Michal Kadlec (C), S. Hofmann, Holzer – V. Daníček, L. Sadílek (88. Šimko) – M. Petržela (62. Tomič), Havlík, Jurečka – O. Šašinka (46. Cicilia).

Hosté: Macík – Chvátal (84. Vaněček), R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý (78. Vepřek) – Breite, Greššák – Navrátil, Daněk (63. Chytil), Zahradníček (63. Zifčák) – Růsek (78. Jakub Matoušek).

Slovácko - Olomouc: Holzerův volej skončil nad brankou

Slovácko - Olomouc: Nádhera! Havlík krásně střílel z otočky, Macík se jen ohlédl, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905