SESTŘIH: Boleslav - Dynamo 1:0. Postup do finále zpečetil Douděra

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v odvetném semifinále nadstavbové skupiny o umístění v první lize České Budějovice 1:0 a v součtu s úvodním venkovním vítězstvím 3:2 postoupili do finále. Utkání v Lokotrans Aréně rozhodl v 87. minutě záložník David Douděra svým osmým gólem v posledních osmi zápasech. Středočeši se utkají ve dvojzápase o finanční prémii a lepší nasazení v příští sezoně domácího poháru s Olomoucí, která vyřadila Liberec. České Budějovice nevyhrály ani 16. venkovní zápas v sezoně a ročník nejvyšší soutěže zakončily na desátém místě.

Českobudějovický trenér Horejš překvapil nasazením sedmnáctiletého stopera Čoudka, mládežnický reprezentant vydržel na hřišti navzdory brzké žluté kartě celý zápas. V sestavě domácích nechyběl od první minuty Douděra, který před týdnem na Střeleckém ostrově otevřel utkání dvěma rychlými trefami.

Tentokrát Dynamo ale začátek střetnutí zvládlo. Jedinou větší příležitost první půle měl hned v úvodu českobudějovický Van Buren, z nadějné pozice ale těsně minul pravou tyč. Hellebrandovu ránu zpoza vápna pak nadvakrát zneškodnil domácí gólman Šeda.

Hned po změně stran mohli zlomit nerozhodný stav nejlepší střelci týmu Ewerton s Douděrou, který měl po hodině hry navíc další velkou šanci hlavou. Navzdory velkým příležitostem domácích nemusel českobudějovický brankář Šípoš téměř vůbec zasahovat, což platilo i při největší Douděrově šanci čtvrt hodiny před koncem, kdy si třiadvacetiletý záložník našel sám před bránou propadlý míč a poslal ho z jasné pozice vysoko nad břevno.

Douděra se tak dočkal až v 87. minutě, kdy využil riskantní hostující rozehrávky přes Šípoše a potrestal chybu slovenského gólmana. Mladá Boleslav si připsala třetí vítězství nad Dynamem v posledních třech týdnech. Finálový dvojzápas proti Olomouci ji čeká 8. a 15. května.

SESTŘIH: Mladá Boleslav – České Budějovice 1:0. Středočeši pálili ve druhé půli, postup stvrdil Douděra

Domácí: 87. Douděra

Hosté:

Domácí: Šeda – Šimek, Karafiát, Suchý – Douděra (89. Skalák), Mašek (60. Hlavatý), Matějovský (C), Dancák, Pech – Ewerton, Ladra (90+1. Smrž).

Hosté: Šípoš – Čolić, Králik (C), Čoudek, Skovajsa – Čavoš (79. Hora), Valenta – Van Buren (56. Tolno), Hellebrand, Brandner (79. Hais) – Mic. Škoda (46. Mihálik).

Mladá Boleslav – České Budějovice: Šípoš lapil zakončení Šimka

Mladá Boleslav – České Budějovice: Další šance domácích, Douděrova hlavička mířila vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905