6. května 2022 • 17:55

Slavia trestá tři divoké fanoušky: pětiletý zákaz na stadion i pokuta

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia potrestala tři fanoušky kvůli neoprávněnému vstupu na hrací plochu, vhození předmětů na hřiště a ničení majetku v ligovém utkání s Plzní pětiletým zákazem vstupu na stadion a pokutou 50 tisíc korun. Navíc se bude domáhat náhrady vzniklé škody. Pražané o tom informovali na svém webu.„Jednoznačně odmítáme tolerovat ohrožení zdraví hráčů a ostatních návštěvníků stadionu a budeme pokračovat v intenzivním vyšetřování kamerových záznamů a dalšího důkazního materiálu ze zápasu,“ uvedla Slavia.

Zároveň vyzvala fanoušky, aby v následujících utkáních nevstupovali na hřiště a nic na něj nevhazovali. „V případě, že dojde k opakování rozsáhlého vhazování předmětů na plochu ohrožujícího bezpečnost hráčů a realizačních týmů, je Slavia připravena přistoupit k instalaci zábranových sítí tak, jak je to běžné na celé řadě evropských stadionů,“ oznámil český mistr.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila po vyhroceném nedělním utkání druhého kola ligové nadstavby mezi Slavií a Plzní řízení s oběma kluby. Domácí podle komise porušili povinnosti pořadatele v několika případech. Fanoušci ještě před úvodním hvizdem vhodili kelímek s pivem k plzeňskému brankáři Jindřichu Staňkovi, v průběhu zápasu uráželi soupeře a použitím zakázané pyrotechniky v závěru prvního poločasu způsobili na několik minut přerušení utkání.

Slávističtí příznivci také čelí podezření z rasistických projevů vůči Jeanu-Davidu Beauguelovi před penaltou, z níž hosté na začátku šesté minuty nastavení vyrovnali na konečných 1:1. Po gólu Plzeňští slavili u své lavičky a publikum je zaházelo předměty.

Generální ředitel Plzně Adolf Šádek ukázal fanouškům Slavie vztyčený prostředníček. Viktoria nad jeho gestem vyjádřila lítost, zároveň se však pozastavila nad nenávistí a agresí domácích příznivců.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud