SESTŘIH: Teplice - Pardubice 0:2. Hosté se výhrou vyhnuli ošidné baráži

1
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Pardubic v závěrečném pátém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu zvítězili v Teplicích 2:0 a definitivně se udrželi v nejvyšší soutěži. Hosté se dostali do vedení v 37. minutě po vlastní brance Vicua Bulmagy a pojistku přidal v polovině druhého dějství Filip Čihák.

Východočeši vyhráli i pátý vzájemný ligový duel. Pardubičtí ve všech pěti kolech nadstavby bodovali, z toho čtyřikrát zvítězili a nakonec ovládli skupinu o záchranu. Tepličtí, kteří už před duelem měli jistotu účasti v baráži, naopak v nadstavbě získali jen dva body a obsadili předposlední místo. Severočeši se o nejvyšší soutěž utkají ve dvojzápase s druhým týmem druhé ligy Vlašimí.

Tepličtí šetřili síly na baráž. Trenér Jarošík nasadil jen dva hráče z minulé základní sestavy a šanci dal převážně náhradníkům. K ligové premiéře nastoupili brankář Mucha, obránce Hora a egyptský zadák El Magrábí.

Pardubičtí, jimž stačila k záchraně remíza, začali aktivněji. V osmé minutě se dostal za obranu Lupač, ale Mucha zasáhl. V 37. minutě už hosté vedli. Čelůstkovu střelu z přímého kopu vytáhl Mucha, Červ ale vrátil míč před branku a vracející se Bulmaga si nešťastně srazil balon do vlastní sítě. Mladý moldavský obránce navíc faulem způsobil i předchozí standardní situaci.

Vzápětí vypálil Cadu, ale domácí gólman zasáhl. Na opačné straně přestřelil Moulis. Chvíli po přestávce měli domácí před tristní návštěvou 1228 diváků největší možnost na vyrovnání, Proška ale vychytal brankář Markovič.

V 68. minutě si navedl míč na střelu Patrák a domácí zachránilo břevno. Vzápětí už ale Východočeši slavili. Po závaru po rohovém kopu se zblízka prosadil dorážkou Čihák a definitivně rozhodl. Poté ještě nevyužili své šance střídající Huf se Sychrou, ale hosty už to mrzet nemuselo. Ve druhé sezoně v první lize se zachránili.

Domácí:

Hosté: 38. Bulmaga (vl.), 69. Čihák

Domácí: Mucha – Bulmaga (46. Vobecký), Hora, Chaloupek – Kodad, J. Mareš (C) (64. Hural), Moulis, Prošek (64. D. Procházka), Sejk (46. Ledecký) – Nsunzu, El Maghraby.

Hosté: Markovič – Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka – Jeřábek (C) – Patrák (84. D. Mareš), Červ (87. Toml), Cadu (69. Sychra), Lupač (69. Vacek) – Černý (69. Huf).

Klíčové momenty zápasu:

Teplice - Pardubice: Mareš nádherně prostrčil na Sychru, ten neprostřelil Muchu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Pardubice: Huf se probil až do vápna a pálil těsně vedle levé tyče!

Teplice - Pardubice: Čihák dotlačil balon z rohu až do sítě! 2:0 pro Východočechy

Teplice - Pardubice: Přenádherná Patrákova rána skončila na břevně!

Teplice - Pardubice: Ledecký se probíjel na Markoviče, ale výsledná střela byla slaboučká

Teplice - Pardubice: Prošek se probil až před Markoviče, který pravou nohou vyrazil míč

Teplice - Pardubice: Cadu si hezky zasekl, ale Mucha si balon pokryl

Teplice - Pardubice: Moulis dostal balon balon za obranu od Mareše, ale pálil vysoko nad

Teplice - Pardubice: Bulmaga si srazil do sítě Červovu pobídku před bránu, 0:1!

Teplice - Pardubice: Lupač se dostal k balonu za obranu, Muchu neprostřelil!

6. Karviná 35 3 10 22 33:63 19

SESTŘIH: Karviná - Teplice 2:2. Skláři takřka jistě v baráži. V závěru srovnal Buchta

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 1:1. Simerského srovnání přineslo Fastavu záchranu

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905