10. června 2022 • 10:25

Velký návrat? Sivok jedná se Spartou, mohl by být pravou rukou Rosického

Vstoupit do diskuse
22
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Moravec o Holmenkollenu: Mekka biatlonu. Krátký trika a už je cítit přicházející jaro
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
VŠECHNA VIDEA ZDE

V první polovině února skončil na pozici sportovního ředitele českobudějovického Dynama. Odchod Tomáše Sivoka probíhal divoce, neobešel se bez slovní přestřelky s majitelem Vladimírem Koubkem. Na volné noze ale vydrží bývalý obránce nejspíš jen pár měsíců. Podle informací redakce iSport.cz totiž Sivok jedná se Spartou, ve které by mohl plnit roli pravé ruky sportovního ředitele Tomáše Rosického.Tomáš Sivok a Sparta? O tomhle spojení se ve fotbalovém zákulisí mluví prakticky od momentu, kdy někdejší reprezentační zadák ukončil aktivní kariéru. Nyní k němu s největší pravděpodobností opravdu dojde.

Zdroje portálu iSport.cz hovoří o tom, že by měl Sivok nastoupit do role jakési pravé ruky sportovního ředitele Tomáše Rosického. Fungovat by měl jako spojka mezi letenskými kancelářemi a realizačním týmem i hráčskou kabinou. Rodák z Pelhřimova v nejbližších dnech podepíše smlouvu, čímž bude jeho nová role oficiálně stvrzena.

Zapojení Sivoka do vedení Sparty dává smysl z mnoha směrů. Díky zahraničním štacím je Sivok jazykově vybavený, což by mu mělo významně usnadnit komunikaci s novým trenérem Brianem Priskem a dalšími zahraničními členy realizačního týmu.

Priske by Spartě mohl sedět, ale hráči... Redaktoři Sportu o kouči i změnách v kádru
Video se připravuje ...

Zkušenosti v pozici sportovního ředitele navíc sbíral už v Dynamu. Na jihu Čech ovšem nekončil zrovna v dobrém.

„Čím dál víc jsem si připadal jako maskot, který je v klubu zbytečný. Koubek je ubohý lhář bez špetky lidskosti,“ pálil tehdy ostrými Sivok.

Reakce z druhého tábora na sebe nenechala dlouho čekat. „Tomáš Sivok se ve funkci sportovního ředitele dopustil několika zásadních manažerských chyb, které jsem mu vytkl. Bohužel, mou kritiku nepřijal. Naopak. Ale chybovat v tak zásadních věcech, jako je nepravý podpis na hráčské smlouvě nebo uzavření smlouvy v rozporu s předpisy FAČR, není možné,“ nechal se slyšet Koubek.

Podobné třecí plochy v případě sparťanského angažmá určitě nehrozí. Sivoka s Rosickým totiž pojí dlouholetý kamarádský vztah, oba nyní už funkcionáři jsou spolu v častém kontaktu.

Pro Sivoka by se jednalo o návrat na Letnou dlouhých čtrnácti letech. Za rudý klub totiž nastupoval v období 2002-2007 a následně i formou hostování v roce 2008. Dohromady získal tři mistrovské tituly.

Teď nejspíš zabojuje o další, ovšem už v nové roli.

Dloubák: Celou věc s Van Burenem nechápu, majitel mě chtěl poškodit, myslí si Sivok
Video se připravuje ...

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
22

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud