Radek Špryňar
Premium
19. června 2022 • 08:18

Změny ve Slavii: stále cílí do Švédska, klubové ikony (zatím) zůstávají

Vstoupit do diskuse
19
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Důkaz z VAR: Chorý opravdu NEšlápnul na Trmala. Přesto ho podrazil a nechtěl se mu vyhnout
Ondřej Moravec o Hochfilzenu: Vyplatí se tu riskovat. Kterého závodu lituje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letní zbrojení je v plném proudu. V sobotním dopoledni Plzeň ohlásila již sedmou (!) výztuhu kádru. Sparta se také snaží, získala například reprezentanta Jaroslava Zeleného a krajního beka Jana Mejdra. Co Slavia? Čtyři příchody dovnitř z klubů ligové konkurence, totožný počet ven. Škatulata se budou hýbat i v dalších dnech. Vicemistr plánuje ještě další posílení. Rozhlíží se hlavně ve Švédsku, byť první zamýšlený nákup zřejmě nevyjde.Dva hráče na kraje, jednoho ofenzivního univerzála a stopera, který může nastoupit i na boku defenzivní čtveřice. Tak se dosud v létě předvedla Slavia. Z Mladé Boleslavi přivábila démona jarní části FORTUNA:LIGY Davida Douděru, z Karviné přetáhla urostlého Brazilce Eduarda Santose, ze Slovácka dorazil Václav Jurečka, střelec schopný plnit více rolí na hřišti a konečně v pátek pozdě večer oznámila příchod Santosova krajana Ewertona. „Jsem v novém týmu, se kterým chci být úspěšný a kterému chci pomoci. Doufám, že nás čeká společně skvělá sezona,“ vyznal se pětadvacetiletý hráč, za nějž Slavia měla zaplatit Mladé Boleslavi dvacet milionů korun.

Co plánuje český vicemistr dál?

Rád by dotáhl zboží ze Švédska. V posledních dvou týdnech se ve švédských i českých médiích spekulovalo o akutním interesu o Oscara Vilhelmssona, osmnáctiletého útočníka IFK Göteborg, jenž svůj první gól za áčko dával už v patnácti letech. Tenhle směr však podle aktuálních informací Sportu vypadá jako slepý. „Švédský Haaland“, jak je krajany přezdíván, se probírá vícero nabídkami a tu slávistickou už údajně uzamkl do šuplíku.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
19

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud