Liberec válcuje ligu. Kozel: Na tabulku se nedíváme. Jarošík nechápal hráče

Autor: Jiří Fejgl
1
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Liberec jede na začátku sezony fotbalové ligy jako mašina - a hosté ze Slavie mu dodávají šmrnc. Teplice zničil třemi ranami Mick van Buren, trefil se i Maksym Talovierov. Slovan zničil soka, který překvapil v úvodní rundě proti Plzni, jasně 5:1.

Naposledy se to stalo 23. listopadu 2019, tedy téměř před třemi roky. Tehdy Liberec nasázel pět branek Zlínu, od té doby podobný kousek nepředvedl. Až ve druhém kole nynější sezony FORTUNA:LIGY.

Proti Teplicím jej nezastavila ani rána, která přišla těsně před poločasem. Hosté snížili na 1:2, Slovan však vzápětí udeřil. Ještě před přestávkou. „Dáme jim takový dárek,“ čílil se trenér Jiří Jarošík.

„Ten moment rozhodl,“ přitakal Jakub Urbanec, střelec teplické branky. Jeho příběh je asi jediným pozitivem, ve druhém ligovém utkání v životě přidal třicetiletý středopolař třetí gól.

Nestačilo to, protože hned po něm se poprvé trefil Mick van Buren, jenž po změně stran zapsal další dva zásahy. Nakonec slavil hattrick i jednoznačnou výhru svého mančaftu 5:1.

Liberec - Teplice: Van Buren střílí třetí gól a hosté jsou rázem na kolenou, 5:1!

Nizozemec přitom není žádný extra šutér. Do duelu s Teplicemi se trefil patnáctkrát ve sto startech. Pouze jednou skóroval dvakrát v duelu, jinak střádal čárky po jedné. Nyní přišla exploze. „První gól ho uklidnil. Říkám hráčům, že góly jsou odměnou. Hledali jsme takové hráče. Jeho přínos byl zásadní,“ chválil trenér Luboš Kozel.

„Liberec byl hodně efektivní. Měl hráče, kteří se chtěli prosadit,“ glosoval Jarošík. „Ale rozdíl byl vlastně ve všem. Nechápu mentalitu českých hráčů. Minule si sáhli na bod, dneska hráli takhle,“ připomněl Jarošík, že před týdnem nečekaně remizoval jeho celek s mistrovskou Plzní.

Tentokrát na body neměl. Liberec už v 9. minutě kopal čtvrtý roh, po něm zdálky brilantně namířil Mohamed Doumbia, po něm se prosadil hlavou Maksym Talovierov. S výjimkou zmíněného zádrhele těsně před poločasem šli domácí tvrdě za výhrou. Zahráli vlastně všichni borci, vedle van Burena „vyčuhovali“ Doumbia s Christianem Frýdkem, Talovierov i další.

„Na tabulku se ale nebudeme dívat. Ještě jsme nedoběhli ani pod první kopec,“ nenechal se vystřelit do výšin trenér Kozel.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905