SESTŘIH: Teplice – Bohemians 0:1. Dvě červené karty, rozhodl stoper

1
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Bohemians mají po třech kolech FORTUNA:LIGY sedm bodů! Další výhru si připsali na stadionu Teplic, kde vyhráli 1:0 po gólu stopera Antonína Křapky v závěru. Oba týmy dohrávaly utkání v deseti, nejdřív dostal červenou kartu za ostrý skluz Roman Květ, za domácí šel dřív do sprch Lukáš Mareček.

Domácí:

Hosté: 85. Křapka

Domácí: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka (90. D. Procházka), L. Mareček, Trubač, Jukl (68. Křišťan), Urbanec (61. Čerepkai) – Gningue, Žák (46. Kodad).

Hosté: Valeš – Hůlka, Köstl, Křapka, Bartek (46. Mužík) – M. Dostál, Jindřišek (C), Petrák (70. Jánoš), Kovařík (70. Nový) – Květ, Hronek (90. Beran).

Domácí: Mucha, Kodad, Křišťan, Čerepkai, Procházka, Kučera, Dramé

Hosté: Beran, Jánoš, Mužík, Koubek, Novák, Krch, Bačkovský, Nový

Domácí: L. Mareček, Hyčka, L. Mareček, Vondrášek, Hybš

Hosté: Bartek, Květ (č), Miller (trenér brankářů), Koubek (vedoucí mužstva), Köstl, Hronek, Valeš

Batík – Horák, Dohnálek

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

3 634 diváků

Trenérovi Bohemians Veselému kvůli zranění chyběl první útočník Puškáč a na hrotu ho zastoupil Bartek. Pražané byli od úvodu mírně aktivnější, vyloženou šanci ale za celé úvodní dějství podobně jako Severočeši neměli.

V 19. minutě se dostal odražený míč k Bartkovi a jeho střela o kousek minula vzdálenější tyč. Domácí nenavázali výkonem na remízu z úvodního kola s Plzní a zahrozili až chvíli před přestávkou. Gning však hlavičkoval jen do Valeše, chytajícího 100. ligový duel.

I do druhého dějství vstoupili lépe Bohemians. V 50. minutě vypálil Květ po zemi do tyče, ale rozhodčí už předtím odpískal útočný faul. Hostující záložník se nemohl radovat ani o chvíli později, kdy sice hlavou dostal balon do sítě, Kovařík však už předtím vracel míč na malé vápno zpoza brankové čáry.

V 56. minutě Pražanům zkomplikoval utkání Květ. Záložník Bohemians zezadu tvrdě fauloval unikajícího Kodada a sudí Batík ho rovnou vyloučil. Severočechům se přesilovka vůbec nedařila a nevytvořili si v ní žádnou velkou šanci.

Na konci 82. minuty domácí Mareček fauloval Jánoše, sudí ho po druhé žluté kartě vyloučil a síly na trávníku se srovnaly. O tři minuty později aktivnější Pražané rozhodli. Rohový kop prodloužil hlavou Hůlka a druhý ze stoperů Křapka na zadní tyči dorazil balon do sítě. Osmadvacetiletý zadák skóroval ve druhém kole po sobě.

Bohemians už tři body udrželi a vyhráli i v druhém venkovním utkání této ligové sezony. „Klokani“ zvítězili v nejvyšší soutěži v Teplicích po čtyřech zápasech a v součtu s baráží jsou už osm soutěžních duelů neporaženi. Severočeši naopak v lize osmkrát po sobě nezvítězili, uspěli pouze v baráži proti Vlašimi.

Klíčové okamžiky zápasu:

Teplice - Bohemians: Domácí chtěli penaltu za ruku Köstla, sudí Batík ale nepískal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Bohemians: Komplikace pro hosty! Květ sestřelil Kodada a dostal červenou kartu

Teplice - Bohemians: Květ rozezvučel tyčku, ještě předtím hosté ale faulovali

Teplice - Bohemians: Bartek to zkusil zpoza vápna, jeho střela šla jen těsně vedle tyče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905