SESTŘIH: Budějovice - Slovácko 2:2. Bod pro hosty, Mihálik má dvě asistence

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Slovácka ve třetím kole první ligy v Českých Budějovicích zachránili remízu 2:2 a v sezoně nejvyšší soutěže udrželi neporazitelnost. V úvodu poslal hosty do vedení Patrik Brandner, Jihočeši ještě do přestávky vyrovnali díky Lukáši Čmelíkovi a na začátku druhé půle ho napodobil spoluhráč Michal Škoda. V 83. minutě vyrovnal střídající Vlasij Sinjavskij, když už Českobudějovičtí dohrávali bez vyloučeného náhradníka Nicolase Pennera. Dvě asistence zapsal hostující Ondřej Mihálik, který do klubu přišel z Plzně teprve před pár dny.

Trenér Slovácka Svědík udělal v porovnání se čtvrteční odvetou 3. předkola Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul (1:1) šest změn v základní sestavě. Mezi náhradníky nechal odpočívat například Kadlece, Petrželu nebo Trávníka.

Hosté ale i v obměněném složení začali lépe, což jim po pár desítkách odehraných vteřin usnadnil českobudějovický Grič. Po jeho chybné přihrávce už ve třetí minutě míč snadno skóroval Brandner, jenž ještě v minulé sezoně v Dynamu působil. Náskok hostů mohl o chvíli později zvýšit Mihálik, ale jeho teč mířila nad břevno.

České Budějovice vyrovnaly z první vážnější akce, když v 19. minutě levačkou vystřelil Čmelík a jeho vydařený pokus zapadl k tyči. Naopak Škoda branku Slovácka hlavou přestřelil. V závěru poločasu se do velké šance dostal hostující Kozák, jehož hlavička skončila vedle tyče.

Jestliže začátek zápasu lépe vyšel Slovácku, do druhého poločasu měli povedenější vstup Jihočeši. V 53. minutě se po centru Čmelíka dostal míč ke Škodovi, který střelou po zemi překonal Nguyena.

Slovácko pak začalo posílat do zápasu hráče z lavičky a naděje domácím na vítězství zřejmě vzala 77. minuta, kdy střídající Penner fauloval Kalabišku a po 10 minutách na hřišti dostal rovnou červenou kartu. Slovácko v přesile zatlačilo soupeře do defenzivy a snažilo se posílat do pokutového území nebezpečné pasy. Po jednom z nich se také gólově prosadil v 83. minutě Estonec Sinjavskij.

Hosté z Uherského Hradiště chtěli vývoj otočit ve svůj prospěch, ale další gól už nepřidali. Nedokázali se tak vítězně naladit na čtvrteční úvodní duel play off Evropské konferenční ligy s AIK Stockholm.

Domácí: 20. Čmelík, 53. Mic. Škoda

Hosté: 3. Brandner, 83. Siňavskij

Domácí: Šípoš – Sladký, L. Havel, Králik (C), Čolić – Grič (46. P. Hellebrand), Čavoš (88. Broukal) – Čmelík (67. Penner), Hora I, Potočný (81. Vais) – Mic. Škoda (82. Hais).

Hosté: Nguyen – Reinberk (78. Vecheta), Šimko (64. Hofmann), Daníček (C), Kalabiška – Ljovin – Brandner (71. Siňavskij), Kohút, Mihálik, Holzer (64. Doski) – L. Kozák (64. Šašinka).

Domácí: Janáček, Broukal, Švec, Matoušek, Hais, Čoudek, Vais, Hellebrand, Penner

Hosté: Fryšták, Kadlec, Hofmann, Vecheta, Trávník, Petržela, Doski, Polášek, Šašinka, Tomič, Siňavskij

Domácí: Penner (č), Králik

Hosté: Kalabiška

Starý – Vodrážka, Slavíček

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

3167 diváků

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Slovácko: Hosté srovnávají krok, přesilovku zužitkoval Siňjavskij, 2:2!

České Budějovice - Slovácko: Komplikace pro domácí, po zásahu VAR vidí Penner červenou kartu!

Slovácko - České Budějovice: Domácí otáčejí zápas, Nguyena propálil Škoda, 2:1!

Slovácko - České Budějovice: Hlavička Kozáka proletěla těsně vedle tyče
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Slovácko: Je vyrovnáno, proti krásné ráně Čmelíka byl Nguyen bezmocný

České Budějovice - Slovácko: Mihálik se mohl zapsat mezi střelce, jeho teč se do brány však nevešla

České Budějovice - Slovácko: Snový úvod hostů, po nahrávce Mihálika skóruje Brandner, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905