Premium
16. srpna 2022 • 13:30

Diverzant s poker face: stoper Santos ohrožuje výsledky Slavie. Výčet chyb

Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Tak trochu špinavý zápas. Kluž dala Slavii ochutnat Balkán
Hertl vzal syna na led: Chtěl jsem, aby to prožil se mnou. Šimek popsal zážitek z Václaváku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Během letní přípravy na něm mohli všichni oči nechat, jak ladně působil v novém týmu. Na startu sezony se ovšem hromadí nespokojenost s ležérností a chybami. Eduardo Santos je napůl váženým doktorem Jekyllem a napůl bezuzdným panem Hydem. Tím hůř, že už od minulého ročníku platí, že stoperská dvojice je ve Slavii stále palčivým postem. A Brazilec si mezitím drží svoji poker face…Dejte mu balon a kochejte se. I v obranných soubojích umí být tvrdý a suverénní. Jen ho nezřídka posedne démon: chvíle, kdy začne k překvapení všech „útočit“ na vlastní bránu. Je to zvláštní případ, ten Eduardo Santos.

V prvním kole FORTUNA:LIGY vypustil bránění Filipa Kubaly a na cestě k vlastní bráně pak nepřidal, aby ještě zkusil Danielu Vašulínovi aspoň nějak zabránit. Pak přišla hloupá a zkratovitá červená karta ve třetím předkole Konferenční ligy proti Panathinaikosu. A následně se Zlínem namazal outsiderovi na snížení stavu.

„Pro naši branku někdy bývá nebezpečnější než soupeř,“ pousmál se docela kysele už před týdnem trenér Slavie Jindřich Trpišovský, když si po jinak vysoké výhře nad Zlínem 4:1 všiml Santosových nechtěných diverzantských vlastností.

Eduardo Santos je zatím na 30. místě iSport Indexu, který hledá hráče s největším ofenzivním přínosem ve FORTUNA:LIZE. KOMPLETNÍ POŘADÍ ZDE>>>

„Mně se líbí. Vidím v něm nástupce Simona Deliho,“ prohlásil bývalý kouč a expert deníku Sport a webu iSport.cz Stanislav Levý. Odkazoval na podobně disponovaného Afričana, jenž klubové příznivce uhranul právě mistrným fotbalovým uměním, což se občas nemohlo nekřížit s taktickým „pološílenstvím“.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatně iSport Premium
Vstoupit do diskuse
9

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud