Ondřej Škvor
22. srpna 2022 • 15:10

Sudí o konfliktu s Qosém: Nepochopil červenou. Trest až na dva roky

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Možná až půl roku bez fotbalu, možná taky ale roky dva. Kristi Qosé napadl v utkání ČFL rozhodčího a podle disciplinárního řádu mu hrozí výrazný trest. Jeho výše záleží na tom, podle kterého odstavce příslušného paragrafu komise bude plzeňského záložníka soudit.Albánský fotbalista přišel jako volný hráče v létě z Karviné do mistrovského týmu, ale v áčku se zatím neprosadil. A ke změně v nejbližším období ani nedostane příležitost. V nedělním zápase béčka na hřišti pražské Admiry totiž nejprve srazil k zemi protihráče a pak – což je mnohem horší – i rozhodčího Marka Pilného. Ano, Marek Pilný je „ten opilý sudí“, ale to teď ponechme stranou.

Co se seběhlo?

Kristi Qosé a domácí kapitán Jan Martinic se dostali v nepřerušené hře do sporu a skončili s hlavami u sebe. Plzeňský hráč pak lehounce svou hlavou strčil do té soupeřovy. „Za to jsem mu chtěl udělit žlutou kartu, ale v první chvíli jsem to nestačil,“ vysvětluje sudí Pilný.

Qosé totiž vzápětí na Martinice zaútočil znovu, už výrazněji. Strčil do něj rukama, až protivník skončil na zemi. „Za to jsem mu musel ukázat rovnou červenou. Jenže aby všechno bylo správně, udělil jsem mu nejprve tu žlutou za ťuknutí hlavou do hlavy. A pak jsem rovnou vytáhl červenou za následné strčení.“

To ovšem Albánec v první chvíli nepobral a tvrdil sudímu, že má teprve jednu žlutou, že tedy nemůže jít ven. „Začal mírně protestovat, nepochopil tu červenou. Tak jsem mu vysvětloval, že červená karta je přímá. Za to strčení. Mluví částečně česky a anglicky a myslím, že mi velice dobře rozuměl. Řekl jsem mu, ať jde ode mě pryč.“

A sám Pilný se otočil a pryč šel. Nikoli však Qosé. Několik kroků sudího následoval a pak do něj rukama strčil, až se rozhodčí svalil na zem. „Vstal jsem a nevěřícně jsem kroutil hlavou. Spoluhráči na něj řvali, byli na něj hnusní, protože je naštval,“ vypráví Pilný.

Qoseho zkrat? Komplikace, sudí Pilný ho možná trochu utíral, soudí Zelenka
Video se připravuje ...

Kdyby celou věc posoudil jako inzultaci, mohl ukončit zápas. Následovala by kontumace 3:0 pro Admiru, což by vzhledem k její výhře 3:1 nebyl až takový rozdíl. „Asistenti se mě na kontumaci ptali, ale pro mě to na ukončení nebylo, to by muselo být třeba kopnutí. Vzal jsem to jako hrubé nesportovní chování. Cítil jsem se v pohodě psychicky i fyzicky, proto jsme pokračovali.“

Kristi Qosé šel pochopitelně z hřiště. Za jak dlouho se na něj bude moci vrátit, rozhodne disciplinární komise Řídící komise pro Čechy vedená Michalem Volfem. Ta zasedne ve středu a případ velmi pravděpodobně zařadí pod paragraf 48 Tělesné napadení. Pak bude záležet na tom, zda si vystačí s bodem 2, nebo se přikloní k přísnějšímu bodu 4.

Dvojka zní: Kdo se v souvislosti s utkáním dopustí tělesného napadení cloumáním, vražením, udeřením (…) na delegované osobě a byl nebo měl být za to vyloučen, bude potrestán zákazem činnosti až na šest měsíců nebo peněžitou pokutou až do výše 50 000 korun.

Čtyřka v sobě skrývá doplnění o „zvlášť hrubý způsob“ tělesného napadení. Pak se mluví o zákazu činnosti až na dva roky, popřípadě i pokutě do výše 100 000 korun.

Trest, který jistojistě přijde, se pochopitelně bude vztahovat i na utkání plzeňského áčka.

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud