9. září 2022 • 15:35

TOP mladíci v iSport Indexu: brněnská kometa, orel z Edenu i lídr Sparty

Autor: dvo, pj, inf
Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Mládí je budoucnost. A šikovné mládí s tím se musí zacházet sakra opatrně. Talentovaní mladíci s ofenzivním přínosem nechybí ani ve FORTUNA:LIZE. V TOP 10 iSport Indexu je sice jediný zástupce do 21 let, ale i tak se na předních příčkách najdou zajímavá jména, která již brzou mohou vyletět do světa. Podívejte se na TOP 5 hráčů iSport Indexu do 21 let.

 • Matěj Jurásek

  19 let, záložník, Slavia

  Překvapení sezony i celého iSport Indexu? Nejspíš ano. Nicméně na soudy je ještě brzy. Zástupce ročníku 2004 odehrál ve FORTUNA:LIZE jen čtyři zápasy. I tak ale nastínil, že má v sobě potenciál, se kterým se vyplatí pracovat. Ve třech zápasech naskočil v základní sestavě a pokaždé Slavia vyhrála. Ve zmíněných duelech zazářil díky střelbě (3,3 bodu), přihrávkám (2,3) a driblinku (1,75). Žádné body naopak nezískal v soubojích a ziscích míče.

 • Michal Ševčík

  20 let, záložník, Brno

  Brněnská kometa začala zářit a přitom se hokejová extraliga zatím ani nerozběhla. Šikovný záložník boduje především díky kvalitnímu zakončení – 4,1 bodů z celkových 6,95 v šesti zápasech hovoří za vše. I jemu podobně jako Juráskovi tolik nevoní souboje a boj o balony. Z pozice kreativního záložníka by mohl přidat na driblinku. Pak už z něj bude adept na zimní kořist a stěhování směr Západ.

 • Moses Usor

  20 let, záložník, Slavia

  Nigerijský orel vtrhl do sestavy „sešívaných“ i FORTUNA:LIGY ve velkém stylu. Střelu má prudkou a ostrou jako málokdo. Umí se prosadit ze standardky i ze hry. 4,3 bodů z celkových 6,61 je jasným důkazem, že pustit mladého Afričana na dostřel vlastní branky je velký hazard. Navíc má velmi slušné hodnoty i v oblasti driblinku. Že by aspirant na budoucí velký transfer po vzoru Abdallaha Simy?

 • Kryštof Daněk

  19 let, záložník, Sparta

  Do Sparty přišel s tím, že by mohl obsadit místo Adama Hložka, což byla fůra, kterou by na bedrech neunesl kdejaký zkšuený borec. Ale mladík z Hané se obrovské výzvy nezalekl a takřka táhne Spartu. V sedmi zápasech má dva góly a dvě asistence, což měl za celou minulou sezonu. iSport Index jej cení za driblink (1,26), přihrávky (1,49) či zvládnuté souboje. (0,49). Největší položkou je však střelba (3,29).

 • Lukáš Mašek

  18 let, záložník, Mladá Boleslav

  O jeho šikovnosti se ví už nějaký ten pátek, ale výkonnostní propad před několika měsíci odradil velké kluby, aby si pro něho přišly. Co nebylo, může nastat už tuhle zimu. Podle iSport Indexu je 18letý záložník platý ve všech pěti klíčových atributech – driblink (1,51), přihrávky (0,91), souboje (1,12), střely (1,64) a zisky míče (0,57). Pokud by v podobné produkci pokračoval a měl ještě větší porci minut, je dost možné, že by vystoupal na vyšší příčky žebříčku.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud