SESTŘIH: Teplice - Sparta 2:2. Ztráta hostů po hrubce, opět zářil Gning

65
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Vypadalo to, že Sparta si v 8. kole FORTUNA:LIGY v Teplicích po třech zápasech dokráčí ke tříbodovému zisku, jenže zase z toho byla jen remíza. Letenští vedli po gólech Jankta a Čvančary v poločase 2:0, pak ale dvěma góly zaúřadoval teplický objev Abdallah Gning. Vyrovnávací trefa se zrodila po hrubce Caspera Höjera, který si nechal utéct přihrávku debutanta v brance Matěje Kováře. Podívejte se na klíčové momenty zápasu.

Domácí: 42. Gningue, 83. Gningue

Hosté: 16. Jankto, 40. Čvančara

Domácí: Mucha – Vondrášek (C), T. Kučera, Knapík – Hybš, Hyčka, Jukl (73. S. Dramé), Trubač, Urbanec (73. Shejbal) – Fila (61. Žák), Gningue (90+2. Kodad).

Hosté: M. Kovář – Mejdr, Sörensen, Zelený, Höjer – Pavelka (C), Sadílek, Daněk, Jankto (76. Karabec) – Čvančara, Kuchta (68. Wiesner).

Domácí: Grigar, Kodad, Křišťan, Žák, Chaloupek, Shejbal, Procházka, Mareček, Dramé

Hosté: Holec, Karabec, Minčev, Fortelný, Sáček, Panák, Wiesner, Vitík

Domácí: Jukl

Hosté: M. Kovář, Jankto

Zelinka – Paták, Caletka – Zaoral

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

10 555 diváků

Sparťané v lize počtvrté za sebou remizovali a z třetího místa neúplné tabulky ztrácejí na vedoucí Plzeň už šest bodů. Viktoria má navíc utkání k dobru. Tepličtí dokázali doma po Plzni remizovat 2:2 i s dalším velkým favoritem, potřetí z posledních čtyř kol bodovali a posunuli se na devátou pozici.

Sparťanský trenér Priske udělal jednu změnu v základní sestavě oproti minulému kolu a domácí bezbrankové remíze se Zlínem. Místo dosavadní brankářské jedničky Holce postavil mezi tyče k ligové premiéře gólmana reprezentační jednadvacítky Kováře, jehož hostování z Manchesteru United oznámili Letenští teprve v pátek. Teplický kouč Jarošík nahradil ve středu pole Kříšťana Juklem, jenž před týdnem pomohl asistencí na vítěznou branku k výhře 3:2 nad Jabloncem.

Jako první zahrozil obstřelem na zadní tyč Jankto, který těsně minul Muchovu bránu. Napodruhé z podobné pozice už se reprezentační záložník nezmýlil. V 12. minutě prodloužil Kuchta z prvního dotyku míč za obranu a Jankto dokončil gólovou spolupráci dvou letních sparťanských posil.

Teplice - Sparta: Gning se královsky uvolnil po Højerově chybě a srovnal na 2:2

Domácí mohli odpovědět vzápětí, když po Kovářově „žlutém“ faulu na Gninga před pokutovým územím vypálil z přímého kopu Kučera, jeho tečovaná střela ale proletěla metr nad břevnem. Další velkou šanci neproměnil Hybš. Severočeši ale nakonec místo vyrovnávací branky jako už poněkolikáté v sezoně nezvládli standardní situaci. Höjerův rohový kop si ve 40. minutě našel ve vápně Čvančara a hlavou vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně.

V ofenzivním prvním poločase se nakonec prosadily oba celky. Fila hlavou sklepl Hyčkův centr na Gninga a senegalský útočník ve 42. minutě prodloužil stejným způsobem míč do sítě. Gning brankou navázal na výkon z minulého týdne, kdy si připsal gól a asistenci.

Vysoké tempo pokračovalo před největší teplickou návštěvou sezony i po pauze, více než 10 tisíc diváků už ale nevidělo tolik gólových příležitostí jako v úvodním dějství. Po hodině hry si připsal první vážnější zákrok Kovář, jenž byl včas na zemi po křižné ráně střídajícího Žáka. Na druhé straně mohl přidat svůj druhý gól Jankto, v ideální pozici ale netrefil prostor mezi tyčemi.

V 83. minutě přišel další velký Gningův moment. Po obrovské chybě ve sparťanské rozehrávce se domácí útočník šikovně obtočil kolem stopera Zeleného a střelou na přední tyč zařídil Severočechům cenný bod. Třiadvacetiletý Senegalec má v lize bilanci čtyř gólů v osmi utkáních.

Hosté mohli skóre zvrátit na svou stranu v úplném závěru, Höjera ale včasným vyběhnutím vychytal Mucha a po následném roku vytáhl teplický gólman ještě lepší zákrok proti Pavelkovi. Teplice bodovaly se Spartou po pěti zápasech. Trápící se Pražané získali v úvodních osmi kolech jen 13 bodů, za posledních 16 let měli horší bilanci jen v sezoně 2019/20 (11 bodů).

Klíčové momenty zápasu

Teplice - Sparta: Højer zblízka nepřekonal Muchu a po rohu měl na noze gól Pavelka

Teplice - Sparta: Højer při standardce napálil Gninga, hosté se dožadovali odpískání ruky

Teplice - Sparta: Zelený riskoval a srazil Gninga, penalta z toho nebyla
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Sparta: Krásný ťukes dokončil Gning přesnou hlavičkou, 1:2

Teplice - Sparta: Čvančara se prosadil hlavou po rohu, 0:2

Teplice - Sparta: Mejdr nepříjemnou střelou prověřil Muchu, ten reflexivně vyrazil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905