SESTŘIH: Baník - Budějovice 1:2. Další domácí selhání, efektivní hosté

4
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Českých Budějovic v 10. kole první ligy zvítězili v Ostravě 2:1 a bodovali po sérii tří porážek. Baník utrpěl už čtvrtou domácí prohru v sezoně nejvyšší soutěže. Slezané sice měli spoustu šancí a třikrát trefili tyč, ale branka střídajícího Muhameda Tijaniho z 82. minuty jim přinesla pouze snížení. Za hosty skórovali už ve druhé minutě Daniel Hais a krátce po změně stran Lukáš Čmelík. Budějovičtí v neúplné tabulce poskočili na 10. místo, ostravský tým je dvanáctý.

Dynamo nemohlo utkání v Ostravě rozehrát lépe. Čmelík se na pravém křídle prodral před Fleišmana a jeho centr na malé vápno uklidil do sítě Hais, který se dočkal své první ligové trefy ve svém 17. zápase.

Baník pak převzal otěže hry do svých rukou a vynutil si místy výrazný tlak. Klíma zblízka přestřelil, pak ale mohli opět udeřit hosté. Po rohovém kopu hlavičkoval Čavoš a Laštůvka konečky prstů balon vytáhl.

Poté dlouho počítali možnosti pouze domácí. Uzdravený kanonýr Almási, který poprvé v sezoně nastoupil v lize, nejprve pohotovým volejem trefil Janáčka. Ten předvedl zázračný zákrok v 23. minutě, když podobně jako Laštůvka odvrátil další Almásiho pokus.

Gól visel ve vzduchu, ale nepřišel krátce před pauzou po Klímově zakončení z malého vápna, ani krátce po přestávce. To nejdříve vypálil vedle Cadu a vzápětí Janáček zlikvidoval další střelecký pokus Almásiho.

Dynamo naopak se střílením gólů takový problém nemělo. Z ojedinělé akce v 50. minutě utekl Čmelík a sám před Laštůvkou nezaváhal.

Druhý gól otupil a zarazil nápor Baníku. Sílící nervozita zanechala následky na ostravském sebevědomí, domácím najednou začala váznout finální fáze. Z mírné územní převahy se vyklubala ještě jedna šance pro Almásiho, jenž ale ani napočtvrté nedostal míč do sítě.

Domácí zmar podtrhli v 80. minutě v krátkém sledu Tijani a Kuzmanovič, kteří orazítkovali tyč a břevno Janáčkovy brány. Když se zdálo, že domácí úsilí bude zcela marné, dokázal Tijani hlavou přece jen protlačit do brány centr ze strany.

Ostrava v závěru opět ožila a za chvíli málem bylo vyrovnáno, ale další hlavička Tijaniho opět zatřásla břevnem. Baník tak doma prohrál s Budějovicemi po sedmi ligových duelech.

Domácí: 82. Mu. Tijani

Hosté: 2. Hais, 50. Čmelík

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe (64. Jaroň), Frydrych, Lischka, Fleišman – Cadu, Kuzmanović, Boula (71. Mu. Tijani), Plavšić – Ji. Klíma, Almási.

Hosté: Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš, Broukal – Čmelík (57. Dav. Krch), P. Hellebrand (89. Sladký), Potočný – Hais (83. Skovajsa).

Domácí: Hrubý, Tetour, Pojezný, Buchta, Smékal, Jaroň, Mišković, Kaloč, Tijani, Šehić

Baník - České Budějovice: Kuzmanovič po rohu trefil břevno

Baník - České Budějovice: Tijaniho střela skončila na tyči!

Baník - České Budějovice: Tijani patičkou přiťukl Almásimu, toho vychytal Janáček

Baník - České Budějovice: Nákop za obranu zužitkoval Čmelík, 0:2

Baník - České Budějovice: Klíma měl na noze vyrovnání, neprosadil se ani Frydrych z dorážky

Baník - České Budějovice: Zákrok kola! Almásiho senzačně vychytal Janáček

Baník - České Budějovice: Čoličova ruka se jako penaltová nepískala

Baník - České Budějovice: Laštůvka senzačně vytáhl hlavičku Čavoše na tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - České Budějovice: Klíma překopl ve skluzu prázdnou bránu

Baník - České Budějovice: Frydrychova dělovka prosvištěla těsně vedle levé šibenice

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905