SESTŘIH: Hradec Králové - Brno 2:1. Vašulín v závěru vystřelil tři body

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Hradce Králové porazili ve 12. kole první ligy nováčka Brno 2:1 a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Utkání v Mladé Boleslavi, kde hrají Východočeši domácí zápasy, gólově otevřel v 29. minutě brněnský útočník Jakub Řezníček. Krátce před pauzou se ale prosadil stejně jako v minulém kole z penalty kapitán Jakub Rada a v 88. minutě dokonal obrat útočník Daniel Vašulín. Hradec navázal na výhru 4:1 nad Teplicemi a v nejvyšší soutěži doma neprohrál popáté za sebou. Zbrojovka nebodovala potřetí v řadě a je devátá.

V královéhradecké bráně se poprvé v lize objevil slovenský gólman Bajza, obvyklá jednička týmu Reichl nebyl ani mezi náhradníky. I trenér Dostálek udělal oproti minulému kolu tři změny v základní sestavě a soupeře překvapil pro Brno netypickým rozestavením se třemi stopery.

Hradec Králové byl v úvodu mírně aktivnější, do vedení šla ale Zbrojovka. Ševčík si po půlhodině naběhl na kolmý pas za obranu, předložil míč na malé vápno Řezníčkovi a zkušený útočník zakončil souhru nejproduktivnějších hráčů týmu skákavou střelou k tyči. Řezníček se šestou brankou dotáhl v ligové tabulce střelců na druhé místo, které sdílí s jabloneckým Chramostou a libereckým Van Burenem.

Východočeši si vytvořili ve zbytku úvodního dějství drtivý tlak, za celý poločas zahrávali 12 rohů a nakonec se dočkali vyrovnání. Kučera ještě po Berkovcově chybě trefil ze tří metrů jen obětavého Součka a ve dvojité šanci neuspěl ani Kubala.

Souček ale ve 42. minutě fauloval Radu a sudí Petřík po konzultaci s videorozhodčím posunul původně nařízený přímý kop až na penaltový puntík. Berkovec si na Radův pokus sáhl, míč ale vytěsnit nedokázal a královéhradecký kapitán proměnil i osmý pokutový kop v nejvyšší soutěži.

Po změně stran se hra vyrovnala a pokračovala bez vážnějších příležitostí. To změnil až v 71. minutě Kubala, kterého v samostatném úniku skvělým zákrokem vychytal Berkovec. Proti Vašulínovi už ale byl brněnský brankář bezmocný. Čtyřiadvacetiletý útočník si v 88. minutě našel za obranou propadlý míč a poslal ho od břevna do sítě. Vašulín se prosadil potřetí v ligové sezoně a po pěti utkáních. Hradec zdolal Zbrojovku po šesti soutěžních zápasech.

Domácí: 42. Rada, 88. Vašulín

Hosté: 29. Řezníček

Domácí: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Leibl (46. O. Ševčík) – Gabriel, J. Kučera, Kodeš, Harazim – Rada (C) – F. Kubala (87. Koubek), Vašulín (90+5. P. Dvořák).

Hosté: Berkovec – Šural, Endl, Štěrba (46. Hlavica) – Matejov (90. Hladík), F. Souček, Texl, Granečný (90. Alli) – Falta (76. Fousek), M. Ševčík (63. Pachlopník) – Řezníček (C).

Domácí: Vízek, Čech, Ševčík, Doležal, Novotný, Dvořák, Jurčenko, Koubek

Hosté: Šiman, Hlavica, Hrabina, Divíšek, Fousek, Pachlopník, Alli, Hladík, Blecha, Nečas

Domácí: Kodeš, Leibl

Hosté: F. Souček

Petřík – Kubr, Pečenka – Kvítek.

Lokotrans Arena, Mladá Boleslav

801 diváků

Klíčové momenty utkání:

Hradec Králové - Brno: Je rozhodnuto! Na kolena poslal Zbrojovku Vašulín, 2:1!

Hradec Králové - Brno: Kubala tváří v tvář Berkovcovi neuspěl

Hradec Králové - Brno: Rada se štěstím propálil Berkovce, 1:1!

Hradec Králové - Brno: Souček nešikovně fauloval Radu, penalta pro domácí!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Brno: Hrubku Berkovce Kučera nepotrestal

Hradec Králové - Brno: A zase Kubala! Ani jeho povedené nůžky gól ale nepřinesly

Hradec Králové - Brno: Kubala mohl ihned vyrovnat, Berkovce však nepropálil

Hradec Králové - Brno: Hosté udeřili, po nahrávce Ševčíka skóroval Řezníček, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905