24. listopadu 2022 • 16:28

Sparta dostala za řádění fanoušků pokutu. Kotli ustupovat nebude

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Argentina - Austrálie: Hrubka brankáře Ryana sebrala protinožcům postup
SESTŘIH: Boxer Fury obhájil titul mistra světa WBC, v boji tekla krev
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta Praha dostala pokutu 120 tisíc korun za výtržnosti fanoušků v zápase se Slováckem, zároveň má na jedno utkání se zkušební dobou na dva soutěžní duely podmínečně uzavřenou část hlediště. Rozhodla o tom disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA).Dohrávka 14. kola první ligy mezi Spartou a Slováckem byla přerušena v prvním poločase na pět minut, jelikož příznivci z domácího "kotle" naházeli na hrací plochu několik světlic a dělbuchů. Zbytek stadionu chování této části příznivců důrazně odsoudil. S neukázněnými diváky si šli promluvit trenér Sparty Brian Priske a zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší. Po znovuzahájení se "kotel" postupně vyprázdnil.

Zástupcům tvrdého jádra fanoušků se nelíbí, že klub kvůli porušení návštěvního řádu stadionu ukládá zákazy vstupů na domácí zápasy. Sparta po duelu se Slováckem vydala prohlášení, v němž uvedla, že k těmto trestům bude přistupovat i nadále a že nevyslyší žádný z požadavků "kotle".

"Disciplinární komise LFA rozhodla po důkladném prošetření všech materiálů a vyslechnutí zástupců klubu o trestu podmíněného uzavření sektorů 'kotle' sparťanských fanoušků, který jednoznačně cílí primárně na potrestání těch, kteří jsou za tuto situaci odpovědni. Vedle toho při stanovení výše peněžité pokuty i podmíněného charakteru uzavření sektoru výrazně zohlednila disciplinární komise všechna opatření, která sparťanský klub dlouhodobě činí," uvedl v komuniké předseda disciplinární komise Richard Baček.

"Klub dlouhodobě dokládá disciplinární komisi LFA svoji činnost v oblasti bezpečnostního zajištění svých domácích i venkovních utkání. Z předložených důkazů vyplývá, že Sparta vynakládá velké úsilí a také finanční prostředky k tomu, aby disponovala komplexním souborem opatření, která mají za cíl zvyšování bezpečnosti na stadionu, a že se jedná o širokou škálu preventivních i represivních opatření a postupů, jejichž cílem je boj proti patologickým jevům na tribunách," prohlásil Baček.

Sparta podle něj před zápasy informuje fanoušky na Letné o tom, jaké projevy chování jsou dle návštěvního řádu zakázané. "Jednání klubu směrem k fanouškům lze proto v dlouhodobém horizontu označit za aktivní, předvídatelné, strukturované a zodpovědné," podotkl Baček.

Trest disciplinární komise podle něj vždy zohledňuje opatření klubu k bezpečnostnímu zajištění zápasu. "Ze strany disciplinární komise LFA považujeme za důležité zohlednit, že klubem přijatá opatření mají zřetelnou ambici vymezit se proti neakceptovatelnému chování na stadionech a přispět ke zvýšení bezpečnosti. Efekt těchto opatření je patrný na jinak nezávadném chování drtivé většiny fanoušků, která se také mimo jiné proti chování 'kotle' vymezila," řekl Baček.

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud