SESTŘIH: Budějovice - Bohemians 1:0. První body pro kouče, rozhodl Potočný

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic udolali ve 20. kole první ligy Bohemians 1905 1:0. Zápas rozhodl v 84. minutě střídající Roman Potočný, který se prosadil proti bývalému klubu. Dynamo v nejvyšší soutěži porazilo Pražany potřetí za sebou a znovu jednobrankovým rozdílem.

Jihočeši v lize zvítězili po čtyřech porážkách, na jaře poprvé bodovali a v nejvyšší soutěži premiérově vyhráli pod novými trenéry Markem Niklem a Tomášem Zápotočným. Českobudějovičtí poskočili na 12. místo tabulky, Bohemians jsou po druhé porážce po sobě šestí.

Dynamo v minulém kole po solidním výkonu prohrálo na půdě mistrovské Plzně 1:2 a aktivně začalo i proti Bohemians. Pražané museli už ve 13. minutě střídat, zraněného Petráka nahradil na stoperu mladík Kadlec.

V dresu domácích byl hodně vidět Adediran, který se vrátil do sestavy po odpykání trestu za vyloučení. Ve 20. minutě po jeho střílené přihrávce z úhlu zasáhl brankář Jedlička, ještě blíže k otevření skóre byl nigerijský útočník o chvíli později, kdy osamocený jen trefil hostujícího gólmana.

Poté měli velkou šanci také hosté, stoper Hůlka však zamířil jen do tyče. Následně Puškáčovu hlavičku zlikvidoval domácí brankář Janáček. Už v nastavení úvodního dějství si naskočil na centr z pravé strany Škoda, ale hlavou ve velké možnosti minul.

Druhou půli začali aktivněji Bohemians. Proti Hůlkovi zasáhl Janáček a v 53. minutě po Kovaříkově centru hlavičkoval těsně vedle Aleš Čermák. Na druhé straně v 76. minutě napálil Adediran po úniku tyč, ale akci předcházel ofsajd. Nigerijský útočník poté hlavičkou o zem minul.

V 84. minutě už se domácí dočkali. Po centr z levé strany vyhrál hlavičku Havel, Adediranovu zakončení zblízka ještě Jedlička zneškodnil, ale na dorážku Potočného už nemohl dosáhnout. Bývalý hráč Bohemians skóroval teprve podruhé v ligové sezoně.

V nastavení neproměnil sólo střídající Čmelík, ale Jihočeši už cenné tři body udrželi. Dynamo si připsalo teprve druhé domácí vítězství v ligové sezoně. Naopak Bohemians prohráli třetí z posledních čtyř venkovních utkání nejvyšší soutěže.

Domácí: 84. Potočný

Hosté:

Domácí: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa (64. Mršić) – M. Čermák (65. Čolić), J. Hora I – Jak. Matoušek I (74. Potočný), P. Hellebrand, Adediran (87. Penner) – Mic. Škoda (74. Čmelík).

Hosté: Jedlička – Hůlka (C), Petrák (13. A. Kadlec), Vondra – M. Dostál, Jánoš (81. Jindřišek), A. Čermák, Kovařík – Prekop (59. Jan Matoušek) – Drchal, Puškáč (81. Beran).

Domácí: Šípoš, Broukal, Čavoš, Čolić, Potočný, Čoudek, Zajíc, Penner, Čmelík, Mršić, Grič

Hosté: Valeš, Jindřišek, Beran, Mužík, Matoušek, Novák, Kadlec, Hála, Nový

Hosté: A. Čermák

Marek Radina. Asistenti: Petr Kotalík, Lukáš Matoušek. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Vokoun. VAR: Jana Adámková. AVAR: Jakub Hrabovský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905