26. února 2023 • 17:45

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 2:2. Chytil trefil další remízu, Zlín už je poslední

Autor: iSport.cz
7
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Remízoví králové jara. Fotbalisté Olomouce ve 21. kole FORTUNA:LIGY doma remizovali s Pardubicemi 2:2. Bod v nastaveném čase z penalty vystřelil Mojmír Chytil. Východočeši dvakrát vedli po krásných gólech Michala Hlavatého a Dominika Janoška, za Sigmu pálil ještě Jan Vodháněl. Domácí i v pátém jarním zápase zůstali bez vítězství, ale i neporaženi. Bod hosty odpoutal od posledního místa v tabulce, kam klesnul Zlín.

Tři branky na Hané padly mezi 59. a 63. minutou. Na vedoucí gól hostujícího Michala Hlavatého odpověděl Jan Vodháněl, ale Pardubicím rychle vrátil náskok Dominik Janošek z přímého kopu. V osmé minutě nastaveného času zachránil Olomouci bod Mojmír Chytil proměněnou penaltou.

Sigma začala aktivněji a dva Ventúrovy pokusy po standardních situacích zblokovali hostující obránci. Vodháněl vypálil těsně vedle tyče a třetí Ventúrova střela už zamířila na branku, a jelikož těsně před Nitou skočila o zem, nadělala pardubickému brankáři nečekané problémy.

Olomouc mohla skórovat také po půl hodině hry, jenže Beneš po další Slámově standardce zamířil jen do středu branky. Jediný náznak šance Pardubic v prvním poločase přišel v 31. minutě, kdy se po závaru ve vápně málem dostal ke střele ze zajímavé pozice Hlavatý.

Krátce po změně stran střílel Vodháněl, ale Nita si jeho pokus pohlídal. Po pěti minutách druhého poločasu rozehrál již několikátou standardní situaci velmi dobře Sláma, jenže Růskův pokus z první pokryl rumunský gólman.

Poté na Andrově stadionu začaly padat góly. V 59. minutě se Pardubice z ojedinělé akce dostaly do vedení. Po kombinaci Pikula s Černým se do míče opřel Hlavatý a precizní střelou k tyči otevřel skóre. Sigma však dokázala vzápětí srovnat, když průnikovou přihrávku využil Vodháněl a ranou pod horní tyč nedal Nitovi šanci zasáhnout.

Jenže to nebylo vše a během čtyř minut padla v Olomouci třetí branka. Výstavní střelou ke vzdálenější tyči z přímého kopu poslal Pardubice znovu do vedení Janošek. Čtyřiadvacetiletý záložník skóroval ve třetím kole za sebou a s šesti ligovými góly vede týmovou tabulku střelců.

O tři minuty později mohl Vodháněl podruhé v zápase srovnat, ale Nita si jeho technickou střelu pohlídal. Pardubický brankář pak uspěl také při standardní situaci Matouška z hranice pokutového území.

V nastaveném čase byl podruhé žluté kartě vyloučen pardubický trenér Kováč. Chvíli nato byl ve vápně hostů faulován Chytil, který se poté postavil k exekuci nařízené penalty a prudkou střelou do středu branky bezpečně proměnil. Nejlepší olomoucký střelec skóroval poosmé v ligovém ročníku. Hanáci tak doma v lize pošesté za sebou neprohráli.

Domácí: 61. Vodháněl, 90+8. Chytil

Hosté: 59. Hlavatý, 63. Janošek

Domácí: Trefil – Sláma, Pokorný, Beneš, Zmrzlý (46. Růsek) – Breite (C) (72. Greššák), Ventúra (66. Jak. Matoušek II) – Navrátil, Vodháněl (83. Vaněček), Zorvan (72. Přichystal) – Chytil.

Hosté: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek, Helešic (56. Pikul), Hlavatý (84. Koukola), Janošek – Lima (56. Sychra), Černý (C) (67. Krobot).

Domácí: Zifčák, Digaňa, Poulolo, Růsek, Vaněček, Matoušek, Greššák, Přichystal, Ola

Hosté: Pikul, Šimek, Tischler, Darmovzal, Koukola, Huf, Krobot, Rosa, Markovič, Sychra

Domácí: Beneš

Hosté: Vacek, Kostka, Kováč, Kováč, Krobot

Nehasil – Hrabovský, Mikeska

Andrův stadion, Olomouc

1957 diváků

Olomouc - Pardubice. Šok na konci utkání. Chytil proměnil penaltu, 2:2

Olomouc - Pardubice. Trenér hostů Kováč byl vykázán na tribunu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Pardubice. Východočeši mohli zvýšit vedení, skórovali ale z ofsajdu

Olomouc - Pardubice. Janošek parádně z přímého kopu, 1:2!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905