SESTŘIH: Plzeň – Olomouc 1:1. Další zaváhání, remízu zařídil Chytil

5
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Viktorie Plzeň při snaze o obhajobu titulu zase klopýtli. Ve 22. kole FORTUNA:LIGY doma pouze remizovali se Sigmou Olomouc 1:1, když na Buchovu vedoucí trefu rychle zareagoval Mojmír Chytil. Pro Sigmu jde už o šestou remízu v řadě, Viktoriáni naopak dali pouze hubený dárek svému bossovi Adolfu Šádkovi.

Olomouc remizovala i v šestém utkání jarní části nejvyšší soutěže a polepšila si na páté místo. Plzeň neprohrála se Sigmou v 18. ligovém duelu po sobě, čtvrtý z posledních šesti vzájemných zápasů ale skončil nerozhodně.

Do první větší šance se dostala v 10. minutě Plzeň. Vlkanova nacentroval do šestnáctky a Hejda hlavičkoval o kousek mimo. Na opačné straně po brejku Růsek zblízka nepřekonal domácího brankáře Staňka.

Západočeši byli aktivnější, ale trápili se v koncovce. Vedle zakončovali Chorý, Sýkora nebo Vlkanova hlavou. Olomoucký gólman Stoppen při druhém ligovém startu v kariéře nečelil v úvodní půli jediné střele na branku.

Krátce po změně stran hostující Chytil křížnou střelou minul, Sýkora zase pohotovou ranou vypálil nad břevno olomoucké branky. V 63. minutě Plzeňští otevřeli skóre. Střídající Mosquera nacentroval na Chorého, který hlavou připravil míč Buchovi a ten střelou k tyči překonal Stoppena. Čtyřiadvacetiletý záložník si připsal třetí gól v ligové sezoně.

Vzápětí Stoppen ve velké šanci vychytal střídajícího Vydru. Sigma odpověděla už za pět minut po inkasovaném gólu. Sláma našel v šestnáctce volného Chytila, jenž střelou z voleje nedal Staňkovi šanci. Nejlepší týmový střelec zaznamenal devátou branku v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Čtvrt hodiny před koncem mohl Viktorii po přihrávce střídajícího Vydry vrátit náskok Chorý, ale přízemní ranou trefil tyč. Domácí nasadili do hry i dalšího útočníka Durosinmiho, přesto se do velkého tlaku dostali až v nastaveném čase. Bucha však napálil jen tyč a ve slibné příležitosti neuspěl ani Chorý.

Domácí: 63. Bucha

Hosté: 68. Chytil

Domácí: Staněk – Holík, Hejda (C), Jemelka, M. Havel (84. Durosinmi) – Květ, Bucha – Kopic (78. Jirka), Sýkora (60. M. Vydra), Vlkanova (46. Mosquera) – Chorý.

Hosté: Stoppen – Zifčák (65. Zorvan), Pokorný, Poulolo (55. Greššák), Sláma – Breite (C), Ventúra (55. Pospíšil) – Navrátil, Růsek, Vodháněl (55. Zmrzlý) – Chytil (90+2. Vaněček).

Domácí: Tvrdoň, Zadražil, Pernica, Pilař, Kliment, Vydra, Durosinmi, Mosquera, Kaša, Jirka, Ndiaye

Hosté: Digaňa, Zorvan, Zmrzlý, Vaněček, Pospíšil, Matoušek, Greššák, Přichystal, Kramář

Domácí: Staněk

Hosté: Chytil, Breite, Vaněček, Stoppen

Starý – Kubr, Slavíček.

Doosan Arena, Plzeň

8341 diváků

Klíčové okamžiky zápasu:

Plzeň - Olomouc: Buchova jedovka skončila na tyči, a pak v další velké šanci Chorý
Plzeň - Olomouc: Staněk naháněl Chytila až u rohového praporku a ještě dostal ŽK

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905