1. dubna 2023 • 11:30

Talenti v Česku. Dominuje Slavia, bude víc hračičků. Malí protékají sítem

Autor: iSport.cz
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kaderka v poutech: tenisový svaz přebírá krizový manažer Stočes
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oblíbený žebříček deníku Sport Top 50 mladíků vrcholí a vítěz je suverénní - mladý slávista Matěj Jurásek, který se už teď v březnu mohl stát teprve druhým teenagerem s debutem v reprezentaci po Adamu Hložkovi za posledních deset let. Proč vyhrál zrovna tento nadějný ofenzivní hráč, kdo další by mohl udělat velkou kariéru a jak vůbec anketa mládežnických trenérů vznikala? A jak si stojí i fotbalisté, kteří se v žebříčku objevili v minulých letech a proč jich tolik zapadlo?Podíváme se ale i na podhoubí výchovy mladých fotbalistů v současnosti. Proč mnozí hráči protečou sítem mládežnických trenérů? Jedním z důvodů může být to, že jsou ještě ve formativním věku příliš malí nebo nedosvalení - třeba Lukáš Provod či David Jurásek, kteří v anketě největších talentů vůbec nefigurovali. Přitom future reprezentace, které právě těmto talentovaným, ale nedorostlým hráčům dávají šance, produkují celou řadu profesionálních fotbalistů. Jak fungují i regionální akademie osm let po svém vzniku a proč bude český fotbal plodit techničtější fotbalisty?

O tom všem a celé řadě dalších témat v novém Dloubáku mluví redaktoři deníku Sport a iSport.cz Jiří Fejgl a Daniel Konečný a bývalý profesionální fotbalista a expert Petr Nerad. Moderuje Martin Vait.

Dloubák je pořad a podcast iSport.cz o nejzajímavějších a nejdůležitějších událostech v českém i světovém fotbale a jeho zákulisí. Zasvěceně, v souvislostech, s nadhledem. S redaktory Sportu i odborníky z fotbalového prostředí. Každý čtvrtek ráno a po fotbalových Studiích iSport.cz. Všechny díly Dloubáku najdete na iSport.cz/podcasty, ve všech podcastových aplikacích i YouTube deníku Sport.

0:00 Daniel Konečný: Jak vznikala anketa a proč ji ovládl Matěj Jurásek? Měl by být vytěžován víc?
13:21 Proč jsme v minulosti ztratili spoustu talentů? Kdo dominuje z agentů?
28:10 Petr Nerad: Na čem jsem skončil? Nekousl jsem se, nebyl jsem fotbalista do dnešní doby
48:56 Jiří Fejgl: Malí fotbalisté nám protékají sítem, ale pak dorostou a září
59:54 Proč dominuje Slavia? Bude dobře, že nechce drtit přípravky
68:17 Plní regionální akademie svou úlohu a budeme mít víc hračičků? Líhnou se zajímaví trenéři v mládeži?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud