SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 2:2. Bod i naději na poháry trefil Kalabiška

Autor: iSport.cz, ČTK, inf
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slovácka v dramatickém závěru duelu s Olomoucí vybojovali remízu 2:2, když na branku Zifčáka dokázal zareagovat parádní šajtlí Jan Kalabiška. Domácí se ale díky bodu srovnali na čtvrtém místě tabulky s Bohemians, kteří prohráli na Spartě. Šestá Olomouc je o čtyři body zpět. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu.

V deváté minutě nejlepší olomoucký střelec Chytil protáhl domácího gólmana Nguyena. Slovácko ale dokázalo další útočné pokusy Hanáků eliminovat a převzalo kontrolu nad zápasem. Holzerův centr musel Macík s námahou vytáhnout nad břevno. Ve 28. minutě se dostal do šance Juroška, který vystřídal zraněného Petrželu, olomoucký brankář ale jeho střelu vyrazil.

Macík poprvé kapituloval až ve 45. minutě, kdy si na standardku Havlíka ideálně naskočil Hofmann a tvrdou hlavičkou o břevno nedal slovenskému gólmanovi šanci.

K vyrovnání pomohla Olomouci rovněž standardní situace. V 50. minutě se po rohu míč odrazil k Ventúrovi a slovenský záložník zblízka dopravil míč do sítě. Vzápětí mohl vrátit vedení na stranu domácích Juroška, jeho sólo ale skvěle zlikvidoval Macík. Neujala se ani nepřesná hlavička Vechety.

V dalším průběhu hry se oba týmy snažily o druhý gól a v 80. minutě ho vstřelili Hanáci. Dlouhý nákop do pokutového území našel střídajícího Zifčáka, který překonal Ngyuena. Slovácko ale nesložilo zbraně, Vecheta za pět minut přiťukl míč Kalabiškovi, jehož střela zapadla k tyči Macíkovy branky.

Další gól v zajímavém závěru už nepadl, Slovácko v lize s Olomoucí podeváté za sebou neprohrálo a v nadstavbě uhrálo třetí remízu. Sigma po minulé nečekané výhře 3:1 v Plzni podruhé bodovala.

Domácí: 45+1. Hofmann, 85. Kalabiška

Hosté: 50. Ventúra, 80. Zifčák

Domácí: Nguyen – Hofmann, M. Kadlec, Daníček (71. Šimko) – Siňavskij, Trávník (79. Kim), Havlík, Holzer (71. Kalabiška) – Petržela (28. Juroška), Vecheta, Mihálik (79. Doski).

Hosté: Macík – Pokorný, Beneš (C), Zmrzlý – Navrátil (86. Vraštil), Ventúra (68. Zifčák), Ola, Sláma – Zorvan (54. Pospíšil), Fortelný (68. Vodháněl) – Chytil (86. Kramář).

Domácí: Šimko, Doski, Fryšták, Brandner, Kim, Kalabiška, Juroška

Hosté: Vraštil, Breite, Zifčák, Pospíšil, Chvátal, Kramář, Greššák, Vodháněl, Trefil

Domácí: Daníček, Trávník

Hosté: Pokorný, Ola

P. Hocek – M. Vlček, L. Slavíček | VAR: J. Adámková | AVAR: M. Podaný

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Klíčové okamžiky zápasu

Slovácko - Olomouc: Šajtle jak od Rosického! Kalabiška senzačně, 2:2

Slovácko - Olomouc: Zifčák udeřil parádně hlavou, otočka na 1:2!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905