Premium
30. června 2023 • 12:10

Do Plzně se chystá boss z Rakouska! Šéfuje mládeži, zbohatl na mycí lince

Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Důkaz z VAR: Chorý opravdu NEšlápnul na Trmala. Přesto ho podrazil a nechtěl se mu vyhnout
Ondřej Moravec o Hochfilzenu: Vyplatí se tu riskovat. Kterého závodu lituje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stopy při pátrání po investorovi, který má nejblíže k tomu stát se novým majitelem plzeňské Viktorie, dosud vedly do rakouského Hartbergu. Není to trefa vedle, jen pokračují ještě o kousek dál. Oním zájemcem, jehož jméno zatím bylo v režimu top secret, má být šestašedesátiletý Švýcar Martin Dellenbach, který vydělal miliony na síti automyček. V Rakousku vede menší klub a má blízko k řízení mládeže, jeho projekt připomíná slavnou akademii Red Bull Salcburk.Působili tam David Kobylík nebo Tomáš Ostrák. V poslední době to však vypadalo, že v rakouském Hartbergu dostali chuť rovnou na celý český klub: Viktorii Plzeň. Její boss Adolf Šádek už dlouho hledá nového majitele, který by ho v této roli (nikoli manažerské) nahradil. V pátek kvůli jednáním, která se mají chýlit ke konci, dokonce chyběl i na valné hromadě fotbalové asociace. Z finále při tom podle informací deníku Sport a iSport.cz vypadli investoři, jejichž konzultantem je bývalý šéf českého fotbalu František Chvalovský.

TSV Hartberg v rakouské bundeslize odehrál teprve pět sezon, i když historii má mnohem bohatší. Jeho šéfkou je úspěšná podnikatelka Brigitte Annerlová. A že má i nadále velké plány, o tom žádná. Vždyť by ráda ve městě s necelými sedmi tisíci obyvatel postavila nový stadion za 35 milionů eur (v přepočtu cca 830 milionů korun) a nyní pro to shání podporu místních politiků.

Přibrat si k tomu Viktorii, to už by však bylo moc velké sousto. „Plzeň se netýká ani mně, ani TSV,“ řekla čerstvě rakouskému deníku Kurier.

Není důvod jí nevěřit. I když, do detailu vzato, Hartberg v případu prodeje předposledního českého mistra a v poslední sezoně účastníka Ligy mistrů přece jen figuruje. Stopy vedou ke švýcarskému byznysmenovi Martinu Dellenbachovi,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud