Autor: dk
5
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Dva rychlé brejky, na jejichž konci byl excelentní Lukáš Haraslín. To stačilo Spartě k výhře 2:0 nad Sigmou Olomouc a pohodovému vykročení za obhajobou titulu. „Všichni o Robbenovi věděli, že dělá kličku dovnitř a nikdo ji nebyl schopný bránit. U Haraslína to bylo dnes stejné,“ přirovnal Václav Jílek po prohře 0:2 Sparťana k legendárnímu Nizozemci. Slovenský křídelník ovšem ve skutečnosti více připomíná jiného znamenitého dribléra. Edena Hazarda.

Podívejte se na obrázky s popisky i na videa obou gólů Lukáše Haraslína proti Olomouci:

• 16. minuta – 1:0, asistence Jan Kuchta. Od zisku ke gólu: 13 sekund.

Ukázkový protiútok. Ladislav Krejčí potrestal špatné zpracování Jana Vodháněla, jemuž vypíchl míč. Kaan Kairinen jej z první posunul Janu Kuchtovi a ten pelášil na bránu. Pravý halvbek Sigmy, Juraj Chvátal, v té chvíli podporoval útok a neměl šanci se s Lukášem Haraslínem vrátit.

1) Lukáš Haraslín - gól v 16. minutě 1) Lukáš Haraslín - gól v 16. minutěFoto Deník Sport

Na hraně šestnáctky přihrál Kuchta po dlouhém sólu svému parťákovi na levém křídle. Ten Lukáši Vraštilovi naznačil střelu na zadní tyč, načež si sekl míč na levačku. Stoper Sigmy zůstal nehybný na patách a Haraslín ostrou ránou propálil Víta Beneše i Matúše Macíka.

Sparta - Olomouc: Haraslín se krásně uvolnil a suverénně zavěsil k protější tyči, 1:0

• 55. minuta – 2:0, asistence Jaroslav Zelený. Od zisku ke gólu: 19 sekund.

Další potrestání laciné ztráty. Denis Ventúra odevzdal míč Veljku Birmančevičovi, který jej předal Kairinenovi. Ten po narážečce s Janem Mejdrem a skvělém uvolnění se přes dva hráče našel zcela volného Jaroslava Zeleného, jenž ze dvou doteků dostal balón k Haraslínovi.

Tentokrát si slovenské křídlo navádělo míč již takřka od půlící čáry. Na hranici vápna si Haraslín vychutnal Jakuba Pokorného a s pomocí Benešovy teče přidal druhý gól. Driblink nakrátko, rychlé zaseknutí, rána levou i pravou. Hvězda Sparty má výbavu jako Eden Hazard. Proto jí v české lize nikdo nestačí.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.