Jonáš Bartoš
29. července 2023 • 15:35

Cesta ke zlepšení Plzně: produkce i rychlost, role pro Kalvacha a Traorého

Vstoupit do diskuse
1
 • Video se připravuje ...

  Přes 180 minut čekají na vstřelení branky. Mužstvo plné ofenzivních bombarďáků zatím nedokázalo zlomit soupeřovy obrany, ve čtvrteční úvodní partii 2. předkola Konferenční ligy jen remizovalo 0:0 s Dritou, na úvod FORTUNA:LIGY prohrálo 0:1 v Teplicích. Třetí pokus má Viktoria Plzeň v neděli doma proti Hradci. Co musí Koubkův soubor zlepšit, aby uzmul potřebné tři body?

 • Produkce útočných hráčů

  Problém číslo jedna. V Teplicích dostala šanci útočná trojka Jan Kopic, Rafiu Durosinmi, Erik Jirka, ani jeden nedokázal výrazně ohrozit soupeřovu bránu. Proti Dritě vyběhli s Kopicem v základu Tomáš Chorý a Matěj Vydra. Ti už vypadali na hřišti lépe, jenže ani oni nedostali balon do sítě. Oproti přípravě šla forma ofenzivních hráčů dolů, přitom jde o největší západočeskou chloubu.

  „Musíme tomu jít naproti, každý trénink makat a pilovat střelbu. Věřím, že nám to tam brzy spadne a pytel se pak roztrhne.“ Tomáš Chorý o plzeňském čekání na góly

 • Podpora ze stran

  Souvisí to s předchozím bodem. Útočníci Viktorie nejsou produktivní, protože jim schází odpovídající servis. Hráči na stranách (Sýkora, Řezník, Cadu, Mosquera) zatím v ofenzivě nedokážou vytvářet potřebnou nadstavbu, schází přesnější centry i víc odvážných průniků a kombinací. Přitom v přípravě tahle činnost Viktorii klapala, zbývá ji dostat i do ostrých zápasů na začátku sezony.

  „V první půli mi tam chyběla větší kvalita centrů od Cadua. Ale měl zdravotní problémy, musí se do toho dostat.“ Miroslav Koubek o aktivitě krajních hráčů

  Trenér Plzně Miroslav Koubek Trenér Plzně Miroslav KoubekFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Kalvach a Traoré: vymezit role

  Oba se rádi mazlí s míčem, tvoří hru, nebojí se vystřelit. Lukáš Kalvach a Ibrahim Traoré naskočili společně do duelu s Dritou. Nadstandardní hráči se ale musí naučit, jak spolu na hřišti vycházet a vymezit si své role. Často si hledali míč ve stejných pozicích, pomáhali stoperům v rozehrávce a pak alespoň jeden z nich chyběl pod útočníky. Posila ze Slavie by se měla posunout o malinko výš, zakládání útoků pak nechat na obvyklém režisérovi Kalvachovi.

  „V Teplicích jsme byli absolutně bezzubí, proti Dritě jsme si vytvářeli možnosti, mělo to úplně jiné parametry a hráči reagovali dobře.“ Miroslav Koubek po zápase s Dritou

  Teplice - Plzeň: Kalvachova střílená standardka trefila Grigara, zranil se Hejda
  Video se připravuje ...

 • Rychlost s balonem i bez

  Často omílané téma. Plzeň chce pod Koubkem hrát rychleji, víc presovat, nutit soupeře k chybám. V Teplicích mužstvo narazilo, s Dritou už byly některé pasáže lepší. Pořád se ale v plzeňské hře najde spousty příkladů, kdy to v mezihře příliš trvá. Pak se bránící mužstvo stačí snáz zformovat a Plzeň neustále buší do pevného, konsolidovaného bloku. Rozehrávka i útočná fáze musí být rychlejší, zároveň přesnější i pestřejší. Nic jednoduchého, ale na ambiciózní herní styl třetí tým uplynulé sezony vlastní kádr plný kvalitních hráčů.

  „První poločas nám to chodilo do vápna skoro jen zleva, ne z pravé strany, pokud budeme využívat obě strany, zase budeme silnější.“ Tomáš Chorý o podpoře ofenzivy

  Pracovitý tank i ladný zabiják: Šádkova krádež roku, která dodnes mrzí Slavii
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud