Premium
12. srpna 2023 • 04:40

Mejdr vs. Wiesner: kdo je víc? Typově rozdílní hráči, experti mají odpověď

Vstoupit do diskuse
12
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň – Zlín 3:0. Viktoriáni roli favorita zvládli, dva góly Šulce i parádní trefa Mosquery
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sestava ustálená, na většině míst je jasná první volba. Snad jen ve středu zálohy a ve stoperské trojici bývá občas lehký otazník. Brian Priske, kouč Sparty, za necelých čtrnáct měsíců ve funkci našel grupu vyvolených. Přesto zůstává jedno místo ve startovací jedenáctce, jehož obsazení není příliš čitelné. Kdo bude hrát pravého wingbeka, v systému 3 - 4 - 3 tak zásadní post? Varianty jsou dvě, obě s nemálo plusy i minusy: Jan Mejdr, nebo Tomáš Wiesner, toť otázka. Pro vstup do boje o Ligu mistrů ukázal kouč na prvního z nich.V sobotu zaválel nebývale, nebohé Pardubice pomohl zpráskat gólem a asistencí. Byl zásadním mužem při výhře 5:2, na hřišti odběhal celé utkání. Jenže v úterý na stadionu Parken v Kodani odseděl Tomáš Wiesner první souboj 3. předkola Ligy mistrů na lavici. Trávník si užil jen při rozcvičce…

Post na pravé straně zálohy zabral Jan Mejdr. „Byl to pro mě svátek,“ nechal se slyšet pro klubové stránky. „Hrajeme nejlepší evropskou soutěž, to je zápas, který si chce zkusit každý mladý fotbalista,“ doplnil. Tak, tak, Wiesnera nevyjímaje.

Jenže, jak dojde na tuhý střet, ostře sledovaný duel, má Mejdr přednost. Zkusme nastavit parametry. Pro Spartu jsou velká utkání souboje se Slavií, Plzní, starty v evropských pohárech. V této sezoně je rozložení zřejmé, v Kodani byl v akci Mejdr, Wiesner přihlížel.

V minulém ročníku měl bilanci poměrně slušnou. Proti Slavii naskočil třikrát ze čtyř pokusů v základu, proti Plzni dvakrát ze tří. V poháru se Stavangerem začínal zápas v obou případech. Mejdr byl ze zmiňovaných devíti možností

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
12

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud