SESTŘIH: Boleslav – Slavia 0:1. Sešívaní dál vítězí, rozhodl vlastní gól

124
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Slavie ve 4. kole FORTUNA:LIGY uspěli nejtěsnějším rozdílem 1:0 na hřišti Mladé Boleslavi a dál v nové sezoně zůstávají stoprocentní. Sešívaní zareagovali na výhru Sparty v Jablonci a bodově se dotáhli na rivala na čele tabulky. Proti Středočechům rozhodl střídání, Muhamed Tijani po minutě na hřišti při standardce dotlačil k vlastnímu gólu Florenta Poulola.

Vršovičtí potvrdili, že se jim proti Boleslavi daří. Po minulé remíze 1:1 vyhráli počtrnácté z posledních 15 vzájemných ligových duelů. Slávisté v součtu se čtvrtečním triumfem 3:0 nad Dnipro v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy zvítězili i v pátém soutěžním zápase sezony a dobře se naladili na odvetu proti ukrajinskému klubu, ke které nastoupí příští týden v Košicích. V tabulce nejvyšší soutěže jsou Pražané druzí o skóre za obhájcem titulu Spartou. Boleslav poprvé v ročníku utrpěla porážku.

Trenér Slavie Trpišovský udělal pět změn v základní sestavě oproti duelu s Dniprem. Poprvé v zahajovací jedenáctce Pražanů dostali v soutěžním duelu šanci Tomič a letní posily Chytil s Wallemem, jenž skóroval ve čtvrtečním zápase. V domácí základní sestavě scházel kapitán Matějovský a premiérově nastoupil Poulolo.

Pražané s řadou změn v první půli nijak zvlášť nedominovali a opravdu velkou gólovou šanci stejně jako soupeř neměli. Ve 12. minutě minul Wallem, poté domácí gólman Trmal reflexivně odrazil přímý kop, který nikým netečován propadl vápnem.

Ve 36. minutě Trmal vytáhl Masopustův pokus z přímého kopu pod břevno, na opačné straně zakroutil Mareček centr ze standardní situaci z úhlu kousek mimo. Ještě před pauzou musel kvůli zranění střídat Wallem a na trávníku ho nahradil Jurásek.

Po změně stran slávisté přidali, ale k vedení se dostali až po vystřídání. Tijani byl na trávníku jen několik desítek sekund, když si naběhl na Provodův centr po odvráceném rohu a přispěl k tomu, že domácí Poulolo zamířil do vlastní sítě. Nigerijský útočník se tak první branky ve slávistickém dresu zatím nedočkal.

Tijani měl poté další šanci, ale z voleje zamířil jen do Trmala. Zvýšit nedokázali Vršovičtí ani v 72. minutě, kdy dalšího střídajícího hráče Van Burena v obrovské šanci vychytal domácí gólman.

Mladoboleslavský lídr Matějovský se dostal na trávník až v 75. minutě. Jeho celek, který v předchozích třech kolech, zaznamenal sedm branek, tentokrát vůbec nevystřelil mezi tyče. V nastavení se domácí marně dožadovali penalty po zákroku na střídajícího Šimka ve vápně.

Domácí:

Hosté: 59. Poulolo (vl.)

Domácí: Trmal – Suchý, Karafiát (C), Poulolo (75. Matějovský) – An. Kadlec (87. D. Šimek), Sakala, D. Mareček (69. Ladra), Suchomel – Jawo (69. Solomon), Hilál (75. Pulkrab), Kušej.

Hosté: O. Kolář – Masopust, Ogbu, Ousou, Provod (C) (69. Holeš) – P. Ševčík, Oscar – Tomič (46. Zafeiris), Jurečka (58. Van Buren), Wallem (44. M. Jurásek) – Chytil (59. Tijani).

Domácí: Mikulec, Šeda, Šimek, Žitný, Matějovský, Ladra, Fulnek, Pulkrab, Mašek, Solomon, Kubista

Hosté: Mandous, Holeš, Tijani, Zafeiris, Tecl, Van Buren, Bořil, Schranz, Hromada, Vlček, Jurásek

Domácí: Sakala, D. Šimek

Hosté: Tomič

Jan Machálek – Ivo Nádvorník, Jakub Hrabovský

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

5000 diváků

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Slavia: Nádherná slávistická kombinace, Trmal skvěle vychytal Van Burena
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Slavia: Poulolo si srazil Provodův roh do vlastní sítě, 0:1!

Mladá Boleslav - Slavia: Ogbu skvěle nastartoval akci, Chytil ve velké šanci střílel doprostřed

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.