SESTŘIH: Pardubice - Hradec 1:1. VAR v akci, derby ale vítěze nepoznalo

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Pardubic v 10. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Hradcem Králové. Východočeské derby gólově otevřel v 44. minutě z penalty pardubický kapitán Pavel Černý, v 61. minutě srovnal Štěpán Harazim. Domácí bodovali po dvou kolech a jsou na 13. místě. „Votroci“ nenavázali na triumf z obnovené premiéry trenéra Václava Kotala proti Jablonci (1:0) a jsou desátí.

Pardubice doma bodovaly po dvou porážkách, v ročníku nejvyšší soutěže tam však nevyhrály páté z dosavadních šesti utkání. Hradec nezvítězil v ligovém derby počtvrté v řadě, po dvou prohrách v něm alespoň bodoval. Na venkovní ligové vítězství čeká šest utkání.

Pardubičtí dnes místo tradiční bílé a červené nastoupili ve speciálních modro-červených dresech, které v příštím týdnu nabídne klub v charitativní dražbě. Nemohli se ale spolehnout na podporu „kotle“ za bránou, někteří fanoušci kvůli sporům s vedením klubu fandili jen za branami stadionu.

Takřka domácí atmosféru tak měli díky zaplněnému sektoru hostů Královéhradečtí, kteří byli v úvodní půlhodině aktivnějším týmem. Už ve třetí minutě našel Harazim ve vápně Vašulína, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jen gólmana Budinského. Z krkolomné pozice před bránou neuspěl ani v 22. minutě Krejčí.

Domácí zahrozili až těsně před pauzou. Zmatky v rozehrávce vyústily v Klímovu nešťastnou přihrávku před vlastní bránu, kde Daňkovu střelu na poslední chvíli srazil na roh Ševčík. Královéhradecký stoper ale současně skluzem domácího hráče fauloval a sudí Berka po poradě s videem nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Černý, jenž vítěznými brankami rozhodl obě derby v minulé sezoně (1:0 a 3:1). Osmatřicetiletý bývalý útočník „Votroků“ zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku.

Hradec Králové ve třetím soutěžním utkání od návratu kouče Kotala dostal první gól a hned po změně stran mohl inkasovat podruhé. Darmovzal zakončil průnik mezi obránci nezištnou přihrávkou na Hlavatého, domácí špílmachr ale ve vyložené šanci minul bránu. Na druhé straně musel Budinský zasáhnout při Pilařově nebezpečné hlavičce.

Hosté se dočkali v 61. minutě, kdy si Harazim naskočil na Pilařův přetažený centr a hlavou vyrovnal. Třiadvacetiletý obránce nebo záložník dal v 62. ligovém startu druhý gól a prosadil se po takřka třech letech. „Votroci“ skórovali na hřišti východočeského rivala po čtyřech soutěžních utkáních.

Bleskovou otočku mohl zařídit Vašulín, jenže Budinský jeho ránu vyboxoval. Hra se oboustranně otevřela, na poslední velkou šanci ale takřka vyprodané hlediště pardubického stadionu čekalo až do 79. minuty, kdy Bajza vytáhl skvělý zákrok proti Sychrově obstřelu.

Pardubice, které ve středu vypadly z poháru po penaltovém rozstřelu s třetiligovými Velvary, nevyhrály čtvrté soutěžní utkání za sebou, z toho třetí v lize.

Domácí: 44. Černý

Hosté: 61. Harazim

Domácí: Budinský – Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn – Darmovzal – Jak. Matoušek II (62. Pikul), Daněk, Hlavatý, Sychra (80. Míšek) – Černý (C) (70. Krobot).

Hosté: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, O. Ševčík, Horák – Kodeš (C), Dancák – Harazim, Krejčí st. (90. Kučera), Pilař (86. P. Juliš) – Vašulín (84. Hais).

Domácí: Šmíd, Donát, Patrák, Pikul, Tischler, Krobot, Míšek, Mukwelle, Zlatohlávek

Pardubice - Hradec Králové: Po skvostném Pilařově centru udeřil Harazim, 1:1

Pardubice - Hradec Králové: Černý poslal Bajzu na druhou stranu a trefil se z penalty, 1:0

Pardubice - Hradec Králové: Ševčík přijel na saních, sejmul Daňka a zavinil penaltu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905