SESTŘIH: Pardubice - Liberec 2:0. Domácí přetrhli šňůru proher, pálil i Daněk

3
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?

Fotbalisté Pardubic v 19. kole FORTUNA:LIGY vyhráli 2:0 nad Libercem, v domácím prostředí se z plného bodového zisku radují po 4 měsících. K tomu je nasměroval už ve 12. minutě Tomáš Zlatohlávek, který z úhlu propálil Huga Jana Bačkovského. Pojistku přidal Východočechům Kryštof Daněk, jenž pro změnu libereckého brankáře obešel a brankou, která pro Pardubice znamená velmi důležité body, oslavil svůj návrat do sestavy.

Východočechy v posledním ligovém utkání roku poslal do vedení na konci 11. minuty Tomáš Zlatohlávek a v 67. minutě přidal pojistku Kryštof Daněk. Jejich střídající spoluhráč William Mukwelle dostal v 90. minutě červenou kartu. Pardubičtí se v neúplné tabulce posunuli na 13. místo, navíc mají k dobru odložený duel v Karviné. Severočeši zůstali osmí.

Domácí hned z první větší šance na konci 11. minuty otevřeli skóre. Patrák vysunul do šestnáctky Zlatohlávka, který křížnou střelou z úhlu překonal brankáře Bačkovského. Pardubický útočník v nejvyšší soutěži skóroval potřetí za sebou a celkově počtvrté v sezoně.

Ve 30. minutě mohl z přímého kopu vyrovnat Tupta, ale gólman Kinský míč vyrazil na tyč. Další větší příležitosti už diváci ve vyrovnaném úvodním poločase neviděli.

V 56. minutě Liberečtí dostali míč do sítě, ale trefa střídajícího Kulenoviče nebyla uznána kvůli ofsajdu. Hlavní sudí Radina svůj původní verdikt nezměnil ani po dlouhém přezkoumávání situace videorozhodčím.

Za dalších 11 minut domácí přidali druhý gól. Daněk po přihrávce Hlavatého udělal kličku Bačkovskému a pohodlně zakončil do odkryté branky. Čtvrtou trefou v ligové sezoně dotáhl Zlatohlávka v týmové střelecké tabulce.

Pardubičtí si poté bez větších problémů kontrolovali náskok, pouze Tuptovu ránu zlikvidoval Kinský. V 90. minutě domácím zkomplikoval situaci Mukwelle, jenž byl vyloučen za faul na Mikulu. Hosté ale v nastaveném čase krátkou přesilovku využít nedokázali.

Východočeši doma ani ve čtvrtém ligovém utkání s Libercem neprohráli, z toho potřetí zvítězili. Slovan v ligové sezoně venku ani na devátý pokus nedokázal naplno bodovat.

Domácí: 12. Zlatohlávek, 67. Daněk

Hosté:

Domácí: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Icha – Solil (63. Míšek), Vacek (C) (83. Kukučka), Hlavatý – Daněk, Zlatohlávek (63. Mukwelle), Patrák (74. Donát).

Hosté: Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Mikula (C) – Fukala (71. Penner), Červ, Žambůrek (78. Kok), Preisler (59. Frýdek) – Višinský (71. Rabušic), Horský (46. Kulenović), Tupta.

Domácí: Budinský, Donát, Černý, Pikul, Míšek, Helešic, Surzyn, Brdička, Matoušek, Mukwelle, Kukučka

Hosté: Vliegen, Varfolomejev, Rabušic, Frýdek, Kok, Lehoczki, Lexa, Penner, Polyák, Kulenović, Pourzitidis

Domácí: Patrák, Daněk, Mukwelle (č)

Hosté: Žambůrek, Červ, Mikula, Rabušic

Radina – Šimáček, Černoevič

CFIG Arena

Klíčové momenty zápasu:

Pardubice - Liberec: Mukwellemu sjela noha po míči a trefil Mikulu do holeně, červená!

Pardubice - Liberec: Daněk si obhodil Bačkovského a zvýšil na 2:0!

Pardubice - Liberec: Balon v síti! Ale Kulenovičův pohotový gól byl odvolán kvůli ofsajdu

Pardubice - Liberec: Tuptovu skvělou standardku perfektně vytáhl na tyč Kinský
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Liberec: Hosté reklamovali Zlatohlávkovu ruku ve vápně, Horský střílel těsně vedle

Pardubice - Liberec: Žambůrkovu ztrátu potrestal po skvělé kombinaci Zlatohlávek! 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.