SESTŘIH: České Budějovice - Olomouc 2:1. Dynamo není poslední, bída Sigmy

3
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic se poprvé od začátku sezony odpoutali ode dna tabulky FORTUNA:LIGY. Díky výhře 2:1 nad trápící se Olomoucí přeskočili o bod Karvinou, Sigma naopak nezvítězila pošesté za sebou, v jarní části sezony ve čtyřech utkáních získala pouhý bod a propadla se na osmou pozici. Podívejte se na VIDEA klíčových momentů.

Dynamo bylo od začátku nebezpečnější, převahu využilo ve druhém poločase, kdy se trefili hlavou Martin Králik a poté Zdeněk Ondrášek.

Střelec prvního gólu domácím zkomplikoval situaci v 77. minutě, když šel po druhé žluté předčasně ven. Sigma v závěru zabrala, ale zvládla jen pět minut před koncem snížit po hezkém náběhu Filipa Nováka.

Ve vyrovnané první půli mohli diváci vidět spíše jen náznaky šancí. I když například domácí Nikl v 11. minutě hlavičkoval z dobré pozice nad branku. Ondráškova střela z úhlu z 27. minuty také olomouckého brankáře Stoppena nepřekvapila. Hosté chtěli jihočeskou defenzivu překvapit v závěru prvního poločasu nápaditě rozehranou standardní situací, ale oblouček za zeď netrefili Vodháněl ani Vraštil.

České Budějovice začaly po přestávce aktivněji a po chvíli otevřely skóre. V 52. minutě si na centr Sladkého naběhl Čermák, jenž hlavičkoval do tyče. Míč se odrazil ke Králikovi a slovenský obránce ho napálil pod břevno. Českobudějovický stoper vstřelil na jaře druhý gól.

Jihočeši v 63. minutě přidali další zásah. Opět akce začala přesným centrem beka Sladkého, který našel kapitána Ondráška a jeho hlavička skončila v síti. Pětatřicetiletý útočník se v ligové sezoně trefil potřetí a v týmové tabulce střelců dotáhl Alliho.

Olomoučtí hráči se poté probrali. Vodhánel dokonce překonal českobudějovického brankáře, ale jeho gól rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. V 78. minutě Králik fauloval Vodháněla a viděl druhou žlutou kartu. Sigma pak byla lepším týmem a domácí se spíše jen snažili hájit náskok.

Hanáci se v 85. minutě dočkali první jarní branky, když přesnou přihrávku střídajícího Pospíšila zužitkoval Novák a dočkal se premiérového gólu po návratu do české ligy. Předtím se třiatřicetiletý obránce naposledy prosadil v květnu 2015 za Jablonec. Více však už hosté nestihli a potvrdili špatný vstup do druhé poloviny ročníku.

Domácí: 52. Králik, 63. Ondrášek

Hosté: 85. F. Novák

Domácí: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, P. Hellebrand (88. Hák) – Šigut (88. Brandner), Ondrášek (C) (71. Tranziska), Alli (79. Poulolo).

Hosté: Stoppen – Vraštil, Pokorný (68. Zorvan), F. Novák – Uriča (81. Fortelný), Breite (C), Ventúra (68. Pospíšil), J. Spáčil (59. L. Juliš), Sláma – Vodháněl, Singhateh (68. Šíp).

Domácí: Janáček, Lazić, Zíka, Hák, Brandner, Čoudek, Böhm, Tranziska, Madleňák, Poulolo

Klíčové momenty zápasu

České Budějovice - Olomouc: Je sníženo, přesilovku využil Novák, 2:1!

České Budějovice - Olomouc: Komplikace pro domácí, vyloučit se nechal Králik

České Budějovice - Olomouc: Sigma se mohla nadechnout, ale Vodháněl skóroval z ofsajdu

České Budějovice - Olomouc: Dynamo jde do vedení, prosadil se Králik, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905