2. března 2024 • 14:30

Dvě srdce, každé jiné: Hře pražských „S“ vládnou boss a zloděj míče

Vstoupit do diskuse
7
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tady stojí vůdci, velitelé. Střed zálohy, srdce každého mužstva. Nejdůležitější post, místo pro mozek, který předurčuje tempo hry, možnosti pro spoluhráče, startuje pokusy o pokoření soupeře. Vedle toho se starají o bezpečí jedenáctičlenného organismu. Sparta se Slavií, tuzemští vládci, si proto hýčkají dva klíčové muže. Kaan Kairinen a Oscar Dorley v prvním derby týdne, v tom středečním pohárovém, ukázali naprostou extratřídu. V neděli, při ligovém střetu, to bude opět na nich. Zase povedou svůj tým – i když každý po svém.V minulém roce se v Premier League měnily pořádky. Miliardy za útočníky? Kdeže! Na trhu se stali nejžádanějšími, a tudíž nejdražšími, střední záložníci.

Přes kapsu se praštila především Chelsea, Moses Caicedo z Brightonu ji stál 3,2 miliardy korun. K němu si z Benfiky Lisabon pořídila argentinského mistra světa Enza Fernándeze rovněž za více než 3 miliardy. Arsenal se zase plácl přes kapsu, když se jeho terčem stal Declan Rice z West Ham United. Cena: 2,8 miliardy.

To jsou rány…

Jde však především o důkaz, že v čím dál více sofistikovaných taktických bitvách jsou ti, co mají největší dopad na hru, najednou těmi nejžádanějšími. Ono není divu – jde vlastně o fotbalové desetibojaře. Musí být myšlenkově, takticky, technicky, fyzicky i osobnostně na výši.

Kaan Kairinen ze Sparty s Oscarem Dorleym ze Slavie nároky splňují. I když jsou každý jiný, což vychází už z jejich figury: Fin měří 185 centimetrů, o jedenáct více než Liberijec. Dělí je také stejný počet kilogramů na váze (82 vs. 71).

Kairinen je i proto nepřehlédnutelný boss (Oscar není tak nápadný). Pohybuje se vzpřímený, hlavu nahoře. Dává najevo rozhled i kontrolu nad děním. „Je to mozek týmu. Vidí

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat
Vstoupit do diskuse
7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud