SESTŘIH: Hradec - Pardubice 2:0. V derby slaví votroci, rozhodl Čihák

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hradec Králové ovládl ve 24. kole FORTUNA:LIGY východočeské derby, Pardubice porazil 2:0. David Horejš slaví bodový zisk i v druhém zápase na lavičce „votroků“, které ke třem bodům nasměroval přesnou hlavičkou Filip Čihák, jenž uklidil do sítě centr Ladislava Krejčího. Pojistku přidal domácím po rychlém brejku Daniel Vašulín.

Východočeské ligové derby se poprvé odehrálo v Hradci, předtím „Votroci“ kvůli výstavbě nového stadionu působili v azylu v Mladé Boleslavi. V prvním poločase více hrozili domácí, vyloženou příležitost si ale nevypracovali. Šašinka už po necelých 15 sekundách hry vypálil zpoza vápna těsně nad a ve 20. minutě Vašulín po rohovém kopu hlavičkoval vedle.

Ve 23. minutě chtěl Šašinka přihrávkou pod sebe najít ve vápně Vašulína, před nímž ale míč na poslední chvíli odkopl Ortiz. O čtvrthodinu později domácí stoper Klíma při Patrákově snaze o kličku zahrál v pokutovém území rukou, hlavní sudí Rouček ale penaltu nenařídil a do hry nezasáhl ani videorozhodčí.

V 57. minutě se Hradec se ujal vedení. Kapitán Krejčí nacentroval do vápna, Čihák hlavou překonal Kinského a rozradostnil většinu z 8519 diváků. Bývalý pardubický hráč vstřelil druhý gól v ligové sezoně, oba dal v jarní části.

Ihned po rozehrání Pilař přízemní ranou protáhl hostujícího gólmana. Po více než hodině hry se Hradci krátce po sobě „vykartovali“ pro příští ligové utkání na hřišti lídra tabulky a obhájce titulu Sparty Pudhorocký s Pilařem.

V 73. minutě domácí přidali pojistku. Střídající Tischler nechal na půlící čáře balon za sebou, Dancák nahrál Vašulínovi a ten navzdory podklouznutí v šestnáctce úspěšně zakončil. Čtvrtým gólem v ročníku nejvyšší soutěže se dotáhl na nejlepšího týmového střelce Horáka. V závěru utkání pardubický „kotel“ založil ve svém sektoru oheň a zasáhnout museli hasiči. V nastavení se hostujícímu obránci Chlumeckému po závaru v pokutovém území nepovedlo ani nadvakrát snížit.

Hradec porazil v lize Pardubice po čtyřech zápasech a doma v nejvyšší soutěži zvítězil po pěti duelech. V ligové sezoně získal před vlastními fanoušky 19 z celkových 27 bodů. Pardubice venku podruhé za sebou prohrály.

Domácí: 57. Čihák, 73. Vašulín

Hosté:

Domácí: Zadražil – Ja. Klíma, Čihák, K. Spáčil – Čmelík (82. Harazim), Pudhorocký, Dancák, Krejčí st. (C) – Šašinka (62. Koubek), Pilař (90. Čech) – Vašulín (90. Hais).

Hosté: Kinský – Icha, Solil, Ortíz, Chlumecký – Vacek (C) (62. Tischler), Kissiedou (46. Darmovzal), Hlavatý – Daněk (70. Krobot) – Patrák (80. Sychra), Zlatohlávek (46. Černý).

Domácí: Vízek, Knobloch, Hais, Juliš, Harazim, Rada, Hlaváč, Čech, Koubek

Hosté: Budinský, Donát, Černý, Tischler, Darmovzal, Mareš, Krobot, Surzyn, Sychra, Brdička, Kukučka

Domácí: Pudhorocký, Pilař, Čmelík, Harazim, Koubek

Hosté: Ortíz, Patrák, Hlavatý, Icha

Rouček – Hájek, Dresler

Malšovická aréna, Hradec Králové

8 519 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Hradec Králové - Pardubice: Hasiči zasahují v sektoru hostů, ultras vztyčili plachtu

Hradec Králové - Pardubice: Vašulín využil Chlumeckého podklouznutí a zvýšil na 2:0!

Hradec Králové - Pardubice: Čihák zužitkoval Krejčího centr a posílá domácí do extáze! 1:0

Hradec Králové - Pardubice: Pudhorockého centr propadl až k Vašulínovi, ale bez výsledku

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905