SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 0:1. Těsný zápas rozhodl Štěpánek

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slovácka ve 24. kole první ligy prohráli s Jabloncem 0:1. O nečekaném vítězstvím Severočechů rozhodl po hodině hry obránce David Štěpánek. Tým z Uherského Hradiště ani ve třetím domácím zápase na jaře nebodoval a prohrál počtvrté z posledních pěti kol, navzdory neúspěšné sérii ale zůstává v neúplné tabulce čtvrtý. Jablonec v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou bodoval a posunul se na 10. místo.

První šance zápasu patřily Severočechům a pramenily z nedůslednosti domácí obrany. Po průniku Čanturišviliho vystřelil v páté minutě těsně vedle Hollý, po rohovém kopu pak hlavičkoval Kratochvíl a přinutil Heču k akrobatickému zákroku.

Slovácko se k prvním vážnějším akcím dostalo po centrech, které usměrňoval mezi tyče Cicilia. Chyběl mu však důraz v zakončení, jeho spoluhráčům zase větší přesnost ve finální fázi. Mnohem nebezpečnější byl Jablonec. Drchala zastavil Doski před šestnáctkou na hranici pravidel, střelu aktivního Chramosty lapil pozorný Heča.

Po půlhodině hry skóroval po rohovém kopu Petržela střelou z hranice vápna, jenže 60. ligový gól čtyřicetiletého veterána sudí Všetečka po konzultaci s videorozhodčím Zelinkou neuznal, neboť Reinberk v ofsajdovém postavení bránil ve hře gólmanu Hanušovi. Bezbrankový stav nezměnil ani přímý kop Nebyly, který v závěru poločasu zlikvidoval domácí brankář.

Po přestávce začal sílit nápor domácích. V 50. minutě promarnil Sinjavskij možnost k zakončení, Petrželovu střelu pak zlikvidoval pozorný Hanuš. Gól ale padl na druhé straně. Kanakimana odcentroval zleva do šestnáctky, kde zcela volný Štěpánek v 61. minutě svou třetí ligovou brankou otevřel skóre.

Jablonec si pak hlídal náskok a Slovácko se do pevné hostující defenzivy jen těžko dostávalo. Severočeši ustáli i závěrečný nápor domácích a venku v lize vyhráli teprve podruhé z posledních 18 duelů. Se Slováckem v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou bodovali.

Klíčové momenty utkání:

Slovácko - Jablonec: Centr Kanakimany zužitkoval Štěpánek, 0:1

Slovácko - Jablonec: Petrželovu bombu krotil Hanuš nadvakrát

Slovácko - Jablonec: Heča vytáhl ze šibenice skvělý Nebylův přímák

Slovácko - Jablonec: Petržela skóroval, jenže Reinberk stínoval v ofsajdu. Gól neplatil

Domácí:

Hosté: 61. Štěpánek

Domácí: Heča – Reinberk (87. Vecheta), Hofmann, Daníček (C), Doski – Trávník (66. Kvasina), Havlík – Petržela (62. P. Juroška), Kohút (46. Kim), Siňavskij (66. Kalabiška) – Cicilia.

Hosté: Hanuš – Tekijaški, Štěpánek, D. Souček – Hollý (83. Alégué), Kratochvíl (C), Nebyla, F. Souček, Čanturišvili – Drchal (74. Hübschman), Chramosta (46. Kanakimana, 90. Karban).

Domácí: Břečka, Vecheta, Blahút, Kim, Mihálik, Kalabiška, Juroška, Kvasina, Fryšták

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905