SESTŘIH: Č. Budějovice - Zlín 2:2. Zrušená penalta, bod pro hosty z nastavení

3
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Zlína ve 24. kole FORTUNA:LIGY na poslední chvíli urvali remízu 2:2 na půdě Českých Budějovic a udrželi se o bod nad Dynamem a pásmem sestupu. Oba góly Jihočechů vstřelil Jan Suchan. Nejprve se prosadil v úvodu utkání, ale o chvíli později vyrovnal Jakub Černín. Na druhou trefu Suchana v poslední minutě utkání zase odpověděl Jakub Janetzký. Podívejte se na klíčové momenty zápasu.

„Ševci“ v nejvyšší soutěži s Dynamem poosmé za sebou neprohráli a zůstali na 14. místě, které jako první znamená účast v baráži. Jihočeši zůstali za dnešním soupeřem o bod pozadu a na poslední Karvinou mají dvoubodový náskok.

Oba týmy začaly bez ostychu. Ve druhé minutě dostal dlouhý míč za obranu českobudějovický Šigut, z pravé strany přihrál Suchanovi, jenž střelou překonal Dostála.

Zdálo se, že se domácí na souboj lépe připravili a měli větší chuť do hry. Jenže tato iluze trvala do sedmé minuty. Zlín totiž zahrával třikrát po sobě rohový kop a při tom posledním nejprve trefil Cedidla tyč. Domácí však nedokázali odkopnout míč a Černín prostřelil bránící hráče, kteří stáli před ním. V ligové sezoně dal druhý gól.

Od té chvíle byli hosté do konce poločasu nebezpečnějším týmem. V deváté minutě mohl Zlín vývoj skóre otočit, když po přihrávce Slončíka vypálil Cedidla, ale jeho pokus vyrazil českobudějovický brankář Šípoš. Českým Budějovicím v závěru první části svitla naděje, když hlavní sudí Pechanec nejprve nařídil pokutový kop po údajné ruce Čelůstky. Po přezkoumání videozáznamu však svůj verdikt odvolal.

Druhý poločas byl dlouho spíše opatrný. O něco aktivnější byli domácí. V 75. minutě zastavil faulem Cedidla Alliho. K trestnému kopu se postavil Suchan a vypadalo to, že bude do pokutového území centrovat. Českobudějovický záložník však z úhlu zvolil přímou střelu, která překvapila Dostála a domácí se opět dostali do vedení. Suchan zaznamenal poprvé v ligové kariéře dvě trefy v jednom utkání a se třemi zásahy v tomto ročníku nejvyšší soutěže je spolu s Allim a Ondráškem nejlepším střelcem týmu.

Zase se však mohla opakovat pasáž z úvodu zápasu, kdy Zlín dokázal na vedení rychle zareagovat. Ale střela Nombila skončila těsně vedle. Hosté však nakonec bod přesto vybojovali. V 90. minutě propadl míč v pokutovém území k Janetzkému, který vyrovnal. V ligovém ročníku se zapsal mezi střelce počtvrté a spolu s Vukadinovičem je nejlepším střelcem mužstva.

České Budějovice mají spolu se Zlínem s 52 inkasovanými brankami nejhorší defenzivu soutěže. Dynamo ve třetím domácím utkání jarní části poprvé nezvítězily, v sezoně nejvyšší soutěže tam ale získaly 16 z celkových 18 bodů. Zlín bodoval venku v lize po sérii čtyř proher, v ligovém ročníku tam ale nasbíral jen šest z celkových 19 bodů. „Ševci“ nevyhráli tři kola po sobě, Jihočeši tři z posledních čtyř.

Domácí: 2. Suchan, 75. Suchan

Hosté: 7. Černín, 90. Janetzký

Domácí: Šípoš – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Čermák, Suchan, P. Hellebrand (85. Nikl) – Alli (89. Zíka), Ondrášek (C), Šigut (68. Lazić).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Didiba (26. Holík, 84. Pidro), Černín, Čelůstka – Janetzký, Nombil – Vukadinović (67. Fantiš), Slončík (67. Reiter), Bartošák (C) (84. Simerský) – Ikugar.

Domácí: Janáček, Lazić, Madleňák, Nikl, Skalák, Sliacky, Tranziska, Zíka

Hosté: Bachůrek, Bužek, Fantiš, Holík, Kolář, Pidro, Reiter, Schánělec, Simerský

České Budějovice - Zlín: Hosté znovu srovnali krok. Na 2:2 vyrovnal Janetzký

České Budějovice - Zlín: Šok pro hosty! Suchan z přímáku zaskočil Dostála, 2:1!

České Budějovice - Zlín: Nejistota na hřišti. Po intervenci VAR přišlo Dynamo o penaltu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Zlín: Hosté blízko obratu, Cedidlovu tutovku zlikvidoval Šípoš

České Budějovice - Zlín: Je vyrovnáno! Černín zblízka dotlačil míč do sítě, 1:1!

České Budějovice - Zlín: Snový úvod domácích, Suchan posílá Dynamo do vedení, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905