SESTŘIH: Karviná - Budějovice 2:1. Domácí se odlepili od ligového dna

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Karviná v záchranářském duelu ve 25. Kole FORTUNA:LIGY porazila České Budějovice 2:1. O úvodní branku se postaral záložník Jihočechů Jan Suchan. Domácí však po deseti minutách srovnali stav utkání. Brankář hostí Martin Janáček vyrazil Čavošovu ránu pouze před sebe, tam číhal a skóroval Amar Memič. Rozhodující gól na 2:1 vstřelil z penalty záložník Karviné Alex Iván. Domácí se odlepili od ligového dna, místo přenechávají právě Jihočechům.

Karviná v úterý odvolala kouče Juraje Jarábka. Tým nováčka nejvyšší soutěže převzali dosavadní trenéři třetiligové rezervy Marek Bielan s Radimem Grussmanem, kvůli chybějícím licencím byl ale místo nich v zápise o utkání oficiálně uveden sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Hrálo se o záchranu, první poločas ovšem nabídl útočné pojetí z obou stran. Do vedení se ve 20. minutě dostali Jihočeši. Zkušený Ondrášek potáhl míč po křídle, odcentroval před branku, kde už měl neobsazený Suchan snadnou práci. Zaznamenal svou čtvrtou branku v ligovém ročníku a už je nejlepším střelcem mužstva v sezoně. Všechny góly si připsal až na jaře, minule skóroval dvakrát.

Domácí po 10 minutách vyrovnali. Čavošovu střelu stačil brankář Janáček vyrazit jen před sebe, Memič doběhl k míči včas a dorazil ho do sítě. V ligovém ročníku se trefil potřetí. V bojovném duelu byla k vidění také řada ošetřování a první poločas se prodlužoval o pět minut.

Úvod druhého dějství byl opatrnější. O výjimku se postaral karvinský Regáli, který po samostatné akci minul branku. Zápas se zase rozproudil až s blížícím se koncem. Když už vše nasvědčovalo dělbě bodů, zahrál střídající Alli ve vlastní šestnáctce nešťastně rukou a sudí Všetečka nařídil pokutový kop pro domácí.

Videorozhodčí jeho verdikt posvětil, Iván ve třetí minutě nastavení penaltu s přehledem proměnil a rozhodl. České Budějovice venku v lize už 23 zápasů po sobě nezvítězily a s dvěma z celkových 18 bodů jsou tam nejhorším týmem sezony.

Důležité momenty z utkání:

Karviná - České Budějovice: Penalta pro Slezany! Domácí reklamovali Alliho ruku
Karviná - České Budějovice: Doležalova hlavička po rohu zamířila těsně vedle brány
Karviná - České Budějovice: Janáček neudržel Čavošovu ránu, Memič srovnal na 1:1!
Karviná - České Budějovice: Poulolo zastavil Fleišmanovu střelu rukou, penalta se nepíská
Karviná - České Budějovice: Skvělý Ondráškův průnik zužitkoval Suchan, 0:1!
Karviná - České Budějovice: Krvavá srážka hlav Bergqvista s Ondráškem
Karviná - České Budějovice: Krásná kombinace hostů, Sladký ve velké šanci přestřelil

Domácí: 30. Memić, 90+3. Iván

Hosté: 20. Suchan

Domácí: Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist, Fleišman – Boháč (83. Vinicius), Moses (83. Traore) – Memić (75. Ražnatović), Regáli (67. Iván) – Čavoš, Doležal.

Hosté: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, Nikl (89. Skalák), P. Hellebrand (89. Böhm) – Šigut (70. Alli), Ondrášek (C) (80. Tranziska), Čermák.

Domácí: Lapeš, Ayaosi, Traore, Iván, Ražnatović, Žák, Raspopović, Akinyemi, Vinicius, Čurma, Ezeh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905