Uličný se vrátil do Brna: Pivarník musí připravit Zbrojovku na bojovnost | iSport.cz
5. června 2018 • 21:30

Uličný se vrátil do Brna: Pivarník musí připravit Zbrojovku na bojovnost

1080p720p360p
Anketa brněnských osobností: Pomůže Požár Zbrojovku dostat zpět do ligy?
TOP VIDEA
Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy Podívejte se na čtyři góly, kterými Jágr poslal Rytíře do extraligy
Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Brně působil dvakrát. Pokaždé to bylo úspěšné angažmá, jednou skončil na třetím  a podruhé na čtvrtém místě. Kultivovaný trenér Petr „John“ Uličný se opět objevil na brněnské střídačce, ač pouze při příležitosti rozlučkového zápasu Luboše Kaloudy. A pořádně si to užil.Vy jste působil v Brně jako trenér, když se Luboš Kalouda a jeho generace drala na fotbalové výslunní. Jak na to vzpomínáte?
"Moc dobře, protože to bylo právě tady na Srbské a skončili jsme na čtvrtém místě. Ti hráči přijeli zrovna z mistrovství, kde získali stříbrnou medaili. Pamatuji si především utkání se Spartou, kdy jsme otáčeli z 1:2 na 4:2. Právě Kalouda dával dva parádní góly a v devadesáté minutě Tomáš Polách už značně unavený vstřelil branku do šibenice."

Příjemné vzpomínky se určitě vážou i s vaším prvním angažmá v Brně?
"Přesně tak. Nejenže vzpomínám na Kaloudu a Střeštíka, ale dneska tady hráli borci, který jsem trénoval v letech 1994-96, a těch tady bylo daleko víc. Tenkrát jsme skončili dokonce na třetím místě spolu s tehdejším asistentem Karlem Večeřou. Takže na Brno já vzpomínám strašně rád a zažil jsem tady dvě krásná angažmá."

O to smutnější pro vás jistě je sledovat brněnský pád...
"Tak, řekl jste to pěkně. Je to smutný pro mě, i když aktuálně žiju v Olomouci, takže Sigma mi dělá radost, že hraje poháry, ale Brno, kde jsem působil dvakrát, padá. To je velice nepříjemné, protože druhá liga je hodně o bojovnosti, takže se tam bude hrát těžce někde ve Varnsdorfu nebo v Ústí nad Labem. Ale přál bych Brnu, aby se okamžitě vrátilo. To město do ligy jednoznačně patří."

Právě Olomouc, která spadla a po návratu hraje o poháry, může Zbrojovce posloužit jako příklad, co myslíte?
"Přesně tak. Je to tak trošku o trpělivosti, ale Olomouc tam začala stavět na mladých hráčích, kteří dnes hrají v základní sestavě. Václav Jílek dal dost šancí Jemelkovi, Kalvachovi a dalším. Těm klukům, co jako dorostenci byli mistři republiky. Na tom to postavili a zaslouženě postoupili a jako nováček skoro udělali třetí místo."

Takže v první řadě musí dvojice Požár – Pivarník postavit základy nové Zbrojovky, co se týče hráčského kádru?
"Romana Pivarníka znám, musí to mužstvo posílit kvalitou. Tak, aby ten kádr byl silný a připravený na druhou ligu, která je opravdu jak jsem říkal hodně o bojovnosti. Každý soupeř je nepříjemný a proti Brnu se bude obzvlášť snažit předvést."

 


Články odjinud


Články odjinud