Baroš vydělá víc než Rosický, 62 milionů je málo | iSport.cz
Michal Petrák
9. srpna 2010 • 15:45

Baroš vydělá víc než Rosický, 62 milionů je málo

Vstoupit do diskuse
1
Milan Baroš podepsal v Galatasarayi luxusní smlouvu do roku 2013
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Galatasaray a Milan Baroš, to zatím vypadá jako povedené manželství. Takové, v němž se vztah dočká třeba i zlaté svatby. Ve žlutočervené části Istanbulu si českého útočníka nanejvýš považují – tak, že s ním vedení klubu podepsalo nový, tříletý a velmi lukrativní kontrakt.V roce 2009 se stal nejlepším střelcem turecké ligy, v uplynulé sezoně mu v cestě za obhajobou stálo zranění. I přes něj se Milan Baroš dočkal sladké odměny – vedení Galatasaraye Istanbul s ním podepsalo novou smlouvu, která končí v červnu 2013.

Podpis nového kontraktu se táhl, předcházelo mu zhruba deset jednání – v závěru se však z českého útočníka stal jeden z nejlépe placených fotbalistů ve žlutočervených barvách. Turecká média spekulují o platu dva a půl milionu eur ročně. „To by nestačilo,“ říká člověk, který je s výsledky jednání obeznámen.

Barošův agent Pavel Paska se však k výši platu vyjadřovat nechce. „Nejsem jako jiný manažer, který říká částky, a pak se ukáže, že nesouhlasí,“ usmívá se ironicky útočníkův manažer.

„Je to ale nejlepší smlouva, jakou kdy některý z mých hráčů podepsal,“ dodává radostně agent, který zastupuje mimo jiné i Tomáše Rosického.

Z Barošova nového kontraktu měli radost i v klubu. „Je to pro ně dobrá zpráva. Kvůli Barošovu zranění Galatasaray nezískal titul,“ odtuší turecký novinář Galip Oztürk.

Milan Baroš se chystá na penaltu v zápase Poháru UEFA proti Hertě BerlínMilan Baroš se chystá na penaltu v zápase Poháru UEFA proti Hertě BerlínFoto Barbora Reichová (Sport)


„Je to nejlepší útočník v Turecku za posledních patnáct let. Galatasaray rozhodně lepšího nemá,“ chválí českého střelce.

Podpisy se na Barošově nové smlouvě objevily ve chvíli, kdy do vypršení jeho starého kontraktu zbýval rok. I proto se kolem českého reprezentanta stahoval zájem jiných klubů.

S nabídkou podle spekulací přispěchal dvojnásobný ruský mistr Rubin Kazaň nebo bundesligový Hoff enheim. „To sedí,“ přikyvuje Paska. „A byly tam i kluby z Turecka, které nebudu jmenovat. Ne že by to kazilo atmosféru jednání, ale byl to námět k přemýšlení,“ váží slova.

Rozhovory s nejslavnějším tureckým klubem byly předurčené k úspěchu – stačilo jen doladit finanční požadavky hráče. Podle Pasky v Istanbulu s Barošovými výkony panuje spokojenost a ani útočník sám prý netouží odejít.

„Říkal mi prezident klubu, že jsou moc rádi, že Milan prodloužil. Oblíbili si ho tam jako hráče i jako personu,“ chválí svého klienta manažer. „A Milanovi se tam taky líbí, v lednu budou otevírat nový supermoderní stadion pro dvaapadesát tisíc lidí,“ vykládá Paska.

Je skoro jisté, že jednou z hlavních postav oslav bude i Baroš...

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud