Nejdříve domácí prohra 0:3 se Slavií, o týden později výhra 4:0 v Mladé Boleslavi. Fotbalisté Olomouce si ve 2. kole otevřeli střelnici s krásnými brankami. Postupně se trefili Jakub Plšek, Martin Nešpor, Martin Sladký a David Houska. Boleslav se naopak dostává do nepříjemných problémů, podobně jako minulý rok. Po dvou kolech má tým z města automobilů na kontě nula bodů a skóre 2:7.
Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i druhé utkání nové sezony, když ve 2. kole první ligy doma podlehli Olomouci 0:4. Sigma se prosadila dvěma střelami z dálky v podání Jakuba Plška a Martina Nešpora, poté se trefili ještě Martin Sladký a David Houska. Olomouc tak napravila domácí prohru se Slavií, zato Mladá Boleslav potřetí za sebou inkasovala minimálně tři branky a vyrovnala svou nejvyšší domácí porážku v historii. Doma Středočeši vyhráli jediné z posledních devíti ligových utkání.
Mladá Boleslav ve Zlíně přišla o dvoubrankové vedení a prohrála 2:3, doma tak chtěla ztrátu napravit a od začátku Olomouc tlačila. Hned v úvodu si vypracovala několik standardních situací a centrů, ale větší šanci měl jen Pauschek, který po rohovém kopu míč do branky nedotlačil.

Sigma úvodní tlak domácích ustála a v 8. minutě sama udeřila z prvního vážnějšího útoku. Stoper Štěrba průnikem rozhodil domácí obranu, před vápnem zůstal volný nejnebezpečnější hráč Olomouce Plšek, měl dostatek času zamířit a z 20 metrů se trefil do šibenice. Navázal tak na poslední kolo minulé sezony, kdy právě Boleslavi dal dva góly. Z posledních sedmi ligových zápasů má na kontě šest branek.
Z podobné situace krátce nato pálil Falta, ten ale branku těsně minul. Domácím navíc zkomplikovalo situaci zranění kapitána Matějovského, který po střetu s Plšem křičel bolestí. Pak se sice pokusil ještě do zápasu vrátit, ale po chvíli zůstal opět ležet a do kabin mu museli pomoci členové realizačního týmu.
Boleslav se z inkasovaného gólu brzy oklepala a opět začala tlačit. Po jednom z centrů vyběhl brankář Buchta na hranici vápna a míč vyboxoval až za ním, čehož si sudí všiml a dal mu žlutou kartu. Kateřiňák však z přímého kopu branku netrefil. Královu hlavičku Buchta chytil a srovnání nepřinesl ani tlak v závěru poločasu.
Ve druhé půli skončila těsně vedle tečovaná střela Konatého i pokus Fabiána, který neuspěl ani hlavičkou z úhlu po přetaženém centru. V 68. minutě Olomouc přidala pojistku, když se zpoza vápna opřel do míče Nešpor a vstřelil první gól v dresu Sigmy. Navrátilec z Polska skóroval v české lize po čtyřech letech.
Když Faltův přízemní centr prošel do středu vápna k nabíhajícímu Sladkému, který zaskočil zkoprnělou obranu a zvýšil už na 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto. Navíc parádní střelu poté předvedl ještě Houska a po Plškově pokusu zachránilo Boleslav břevno.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 72:23 | 72 |
2 | ![]() | 30 | 47:27 | 68 |
3 | ![]() | 30 | 52:27 | 57 |
4 | ![]() | 30 | 53:26 | 51 |
5 | ![]() | 30 | 38:36 | 45 |
6 | ![]() | 30 | 33:28 | 42 |
7 | ![]() | 30 | 52:44 | 42 |
8 | ![]() | 30 | 37:43 | 40 |
9 | ![]() | 30 | 32:40 | 39 |
10 | ![]() | 30 | 32:42 | 36 |
11 | ![]() | 30 | 29:37 | 34 |
12 | ![]() | 30 | 32:45 | 34 |
13 | ![]() | 30 | 39:49 | 33 |
14 | ![]() | 30 | 33:63 | 31 |
15 | ![]() | 30 | 39:53 | 29 |
16 | ![]() | 30 | 25:62 | 20 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu
Klíčové momenty zápasu:
















