ZLATÁ PÍŠŤALKA: Teplice přišly o dvě penalty, v Edenu se přísná pískala

Video placeholder
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Teplicím upřeli dvě penalty. Jak pískal “vláčný” Houdek v Olomouc?
Kouč Sparty Václav Jílek důrazně udílí pokyny v duelu v Teplicích, který nakonec skončil remízou 1:1
Martin Frýdek v souboji s teplickým Tomášem Grigarem, vpravo číhá na dorážku Semih Kaya
Teplický Jakub Mareš si vysvětluje něco s Martinem Frýdkem
SESTŘIH: Teplice - Sparta 1:1. Divoký zápas plný kontroverzí, v závěru srovnal Řezníček
Martin Frýdek se důrazně opřel do brankáře Teplic Grigara, sudí ale góly Kayi uznal
Fotbalisté Sparty se radují z branky Semiha Kayi
Libor Kozák objímá tyč teplické branky po neproměněné šanci
55
Fotogalerie
isport.cz, šq
Ročník 2019/20
Začít diskusi (0)

Jaké bylo 13. kolo FORTUNA:LIGY z pohledu výkonů sudích? Plné kontroverzních momentů. V Teplicích sudí Jan Machálek i ve spolupráci s VAR (Petr Ardeleanu) chybně neodpískal v utkání se Spartou hned dva pokutové kopy pro domácí. V Edenu zase Miroslav Zelinka nemusel pískat penaltu proti Příbrami a druhé brance Slavie předcházel neexistující faul. Asi nejvíce negativní pozornosti si ale vysloužil v Olomouci Jan Houdek kvůli podezření z toho, že zápas řídil opilý. Podívejte se na hodnocení sudích v anketé ZLATÁ PÍŠŤALKA.

Asi k největší chybě celého týmu sudích došlo v Teplicích při ruce Adama Hložka na začátku druhé půle. Nejmladší sparťan ve vápně nešikovně brnknul o míč rukou. Úmysl v jeho počínání sice rozhodně nebyl, nicméně takovéto situace mají být oceněny pokutovým kopem.

Video placeholder
Toto video je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!
Koupit
Teplice - Sparta: Hložek si zpracovával míč, trefil si přitom ruku! Penaltu ale sudí nepískl • iSport.tv

„Nešlo o odkop, ale o zpracování. Ještě víc než to, že penaltu neodpískal sudí Machálek, mě pak zaráží vysvětlení Petra Ardeleanua z pozice VAR. Tady přece šlo o zjevné pochybení a nezáleží na to, jak mu hlavní situaci popsal,“ říká bývalý ligový rozhodčí Jan Jílek a naráží tak na vysvětlení muže od videa.

Sparta, která si v minulých kolech několikrát oprávněně stěžovala na výroky sudích, navíc tentokrát unikla pokutovému kopu i v závěru zápasu. A to v situaci, kdy si kapitán Martin Frýdek přidržel ve vápně útočníka Řezníčka.

Na druhou stranu v první půli zastavil útočníka Kozáka dvakrát po sobě v nadějné šanci praporek asistenta Moláčka. Přitom šlo o hraniční situace, které by pomezní měl nechat dohrát. A pokud by se prokázal těsný ofsajd, korekce by měla přijít až poté od VAR.

A gól Sparty na 1:0, kdy se dostal Frýdek do kontaktu s brankářem Grigarem? „Těžká situace. Tady platí, že si rozhodčí obhájí oboje,“ myslí si Jílek.

Sporné momenty viděli i diváci v Edenu, kde Slavia otáčela zápas s Příbramí (3:1). Souček vyrovnával v 63. minutě po přísně nařízené penaltě. Ševčík přihrával do vápna a trefil při tom ruku ve skluzu bránícícho Mihailo Cmiljanoviče. „Podle mě ji Zelinkovi poradil asistent, který to neviděl ve správném úhlu. Zadní záběr ukazuje, že ruka byl v celkem přirozené poloze. Já bych jí nepískal, ale VAR tady udělal správně, že do toho nezasahoval,“ myslí si Jílek.

Video placeholder
Toto video je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!
Koupit
Slavia - Příbram: Cmiljanovič zahrál rukou, pokutový kop pro domácí! • iSport TV

Sporné ale bylo i Zelinkovo rozhodnutí před druhou slávistickou brankou. Příbramský Adam Petrák totiž vypíchl míč Holešovi, který pak sebou celkem teatrálně hodil o zem. A po standardní situaci padl gól na 2:1.

Asi nejvíce diskuzí si ale vysloužil v Olomouci Jiří Houdek. Zvlášť v prvním poločase zápasu s Českými Budějovicemi totiž jeho pohyb a zpomalené reakce vzbuzovaly dojem, že je opilý. Fanoušci proto dokonce začali skandovat „dejte mu dýchnout“.

Zda sudí před zápasem opravdu požil alkohol, se bohužel nepodařilo průkazně zjistit. Kdyby tomu tak bylo, Houdek by musel z listiny rozhodčích vyletět jako namydlený blesk. Po utkání se nicméně tomuto nařčení vehementně bránil a v zápase nakonec žádnou zásadní hrubku nezpůsobil.

I tak však důvěru v české sudí rozhodně nezvýšil...

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů