„Vyhnanec“ Conde (ne)vzpomíná na Afriku. Sledoval ho i Trpišovský

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Slavia 0:1. Triumf i bez reprezentantů, rozhodl Kuchta
SESTŘIH: Zlín - Slavia 0:1. Triumf i bez reprezentantů, rozhodl Kuchta
Cheick Conde sleduje souboj Róberta Matejova s Ubongem Ekpaiem
Co je se zlínským Cheickem Condem?
Cheick Oumar Conde nepřestoupil ze Zlína nakonec do Sparty, ale ani do Slavie.
Záložník Cheick Conde v utkání Zlína na Spartě, kde zaujal velmi dobrým výkonem
Zlínský záložník Cheick Conde v souboji se sparťanským útočníkem Adamem Hložkem
Slávista Lukáš Provod se vyhýbá skluzu zlínského Cheicka Condeho
Zlínský trenér Jan Jelínek v utkání proti Slavii
19
Fotogalerie
Ročník 2021/22
Začít diskusi (0)

Čtvrt roku byl bez fotbalu. Zrovna v době, kdy stoupal nahoru, možná až k přestupu do Sparty, Slavie či ciziny. Najednou střih, Cheick Conde (21) trénuje v Guineji s týmem FC Sequence a neví, co s ním bude. Vrátí se do Evropy? A kdy? Na začátku července přišlo vysvobození a aférka s vyhoštěním z Česka kvůli propadlému pasu se stává úsměvnou vzpomínkou. „Radši bych na minulost zapomněl,“ přiznal záložník Zlína, jenž v neděli zvládl hodinu proti Slavii.

Nečekalo se, že půjde rovnou do základu. Po čtyřměsíční africké anabázi není Cheick Conde úplně fyzicky doladěný. Přesto na něj kouč Jan Jelínek vsadil, stejně jako jeho předchůdci na lavičce Zlína. „Celkem to s Márou Hlinkou ve středu hlídal. Ale pak mu docházely síly,“ shrnul Jelínek solidní výkon mladého středopolaře. „Dokud je měl, měli jsme s ním problém,“ uvedl jeho protějšek Jindřich Trpišovský.

Ano, Conde comeback do české ligy zvládl. Udělal pár chyb v rozehrávce, ovšem v soubojích byl pevný, dokázal zezadu vyvézt balon. Dal najevo, že se měsíce v rodné zemi neflákal. „Cítil jsem se velmi dobře. Nevnímal jsem ani žádný kondiční deficit, protože jsem v Guineji trénoval se svým bývalým týmem,“ řekl v úterý pro iSport.cz.

28

Tolik utkání odehrál zlínský záložník Cheick Conde v české lize. Na první gól stále čeká.

Každopádně celý zápas nedal, po hodině střídal. Vyprovázel ho potlesk z tribun. Fanoušci ocenili, jak se vydal. „Za sebe tvrdím, že už nyní jsem připravený odehrát celé utkání. Ale vím, že mě klub chce i ochránit,“ pronesl s pochopením záložník, jenž v pondělí oslavil 21. narozeniny.

Během nucené pauzy trávil v Guineji čas se svou rodinou, nejvíce s otcem. To byl bonus jeho nuceného exodu z Česka. Negativa však převládala. Nejistota Condeho sžírala. Fotbal miluje a nemohl ho hrát. „Chyběl mi hodně,“ nezapíral. „Samozřejmě že jsem byl někdy nešťastný, poslední čtyři měsíce byly velmi těžké. Ale věřil jsem, že to dopadne dobře. Cítil jsem, že Zlín dělá maximum, aby se vše vyřešilo,“ dodal.

To se povedlo, byť později, než si dynamický záložník původně myslel. Musel být trpělivý, vytrvalý. Trénoval, i když neviděl světlo na konci tunelu. K nepříjemné periodě svého života už se nechce vracet. Ani nemíní popisovat, kde se stala chyba, proč nechal propadnout svůj cestovní doklad. Černé myšlenky zaplašil, nechal je za sebou. „Soustředím se na současnost. Chci dělat to, co mě baví. Hrát každý zápas, pomoct mému klubu a být šťastný,“ vzkázal.

Loni na podzim o něj v jednu chvíli stály Slavia se Spartou. V přestupové ruletě lítaly miliony, transfer guinejského talentu se však neuskutečnil. Zlín žádal ještě víc peněz než pražská „S“ nabízela. Navíc všechny strany tlačil čas, do konce přestupního termínu zbývaly hodiny. Dohoda se neupekla a Conde, jenž na sebe poprvé upozornil v Táborsku, zůstává ve Zlíně i na prahu nového ročníku. „Vždycky se snažím být pozitivní a věřím, že můj čas, kdy budu opravdu potřebovat změnit klub, přijde,“ nestresoval se.

Trpišovský má Condeho pořád v merku. I během nedělní bitvy ho jedním okem sledoval. „Hned na začátku měl dva hodně nepříjemné skluzy,“ usmál se. „Vyhrával dost osobních soubojů a udržel se na míči. Určitě patřil k lepším hráčům Zlína, i když byl na něm vidět pohybový výpadek. Je to dobrý hráč, ale momentálně o něm vůbec neuvažujeme,“ informoval kouč Slavie.

#TýmZVRPSkóreB
1Slavia30234371:1973
2Plzeň30226253:1972
3Sparta30206465:3266
4Slovácko30185750:3059
5Ostrava30149754:3951
6Hr. Králové30913838:4040
7Ml. Boleslav301151445:4838
8Liberec301071329:3837
9Olomouc309101139:3737
10Č. Budějovice30991240:4636
11Zlín30861636:5330
12Teplice30831929:4927
13Jablonec304141222:4526
14Bohemians30681634:5626
15Pardubice30591635:6724
16Karviná30381930:5217
  • Skupina o titul
  • Play-off o umístění
  • Skupina o záchranu

Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů