V lednu podepsal v Plzni smlouvu na dva a půl roku. Angažmá Šimona Falty se ale nevyvíjí podle představ. Ani klubu, ani hráče. 28letý křídelník v posledních týdnech vypadl z jakékoliv rotace, aktuálně s ním trenér Michal Bílek nepočítá. Falta pouze trénuje a nastupuje maximálně za béčko. Pokud se situace zásadně nezmění, dá se už v lednu čekat změna klubu.
Faltův poslední zápas za Viktorii se datuje k 26. srpnu. V Sofii naskočil do prodloužení nešťastné odvety play off Konferenční ligy, kdy Plzeň prohrávala 0:2. Na konci druhého nastavení nepohlídal situaci u třetí inkasované branky, která znamenala evropskou stopku.
Stopku od té chvíle dostal i Falta. Plzni se vraceli uzdravení hráči, navíc se Bílkův soubor rychle oklepal a alespoň na domácí scéně zachraňuje sezonu. Tým vede po jedenácti kolech tabulku FORTUNA:LIGY s deseti výhrami a čtyřbodovým náskokem na Spartu.
V klubu s aktuální situací panuje spokojenost, pokud se zdaří prodej klubu, může Plzeň dál konkurovat Slavii i Spartě. Olomoucký odchovanec už se svou osobní situací tolik spokojený být nemůže. Od osudového zápasu v Bulharsku se ani jednou nedostal do nominace na utkání, místo toho odehrál čtyři zápasy za béčko.