SESTŘIH: Sparta - Plzeň 0:1. Porážka před oslavami na Letné, rozhodl Vydra

Video placeholder
SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:1. Domácí před převzetím titulu ukončili sérii bez prohry
Fanoušci Sparty si užili titulové oslavy
Matěj Vydra se raduje z gólu
Asger Sörensen lituje neproměněné šance
Ladislav Krejčí v utkání s Plzní
Sparta slaví 37. titul v klubové historii
Sparta slaví 37. titul v klubové historii
Jan Kuchta z úhlu trefil tyč
14
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Ročník 2022/23
Vstoupit do diskuse (37)

Sparta prohrála v závěrečném kole nadstavby s Plzní 0:1, jediný gól zápasu vstřelil ve druhé půli Matěj Vydra. Nic to nemění na tom, že Letenští mohou pokračovat v oslavách 37. titulu v klubové historii, který si zajistili už s předstihem. Dění na Letné sledujte ONLINE ZDE>>>

Sparťané utrpěli první ligovou porážku od října a po 21 zápasech a tabulku ovládli se stejným bodovým ziskem jako druhá Slavia díky lepšímu postavení po základní části. Západočeši se vítězně rozloučili s trenérem Michalem Bílkem, který po sezoně na lavičce Viktorie končí. Plzeňští vyhráli po šesti kolech a třech porážkách po sobě, na jejich konečné třetí příčce už to ale nic změnit nemohlo.

Letenští po první vlně oslav po úterní remíze v Uherském Hradišti nastoupili v nejsilnějším možném složení, do sestavy se po karetním trestu vrátili Kairinen a nejlepší týmový střelec sezony Kuchta. Plzeňští vzhledem k rozestavení Pražanů nastoupili rovněž s třemi stopery a v útoku nasadili trio Durosinmi, Chorý, Vydra.

Těsně před výkopem přebral sparťanský kapitán Ladislav Krejčí mladší od primátora hlavního města klíč od Prahy pro vítěze posledního derby. Západočeši začali mírně aktivněji, větší šanci ale z nadějného úvodu nevytěžili. Domácí se postupně dostali do tempa a v 17. minutě mohli otevřít skóre. Kuchta však únik z úhlu zakončil jen střelou do tyče a 15. gól v ligovém ročníku nedal.

Sparťané ve slavnostní atmosféře získávali převahu a v polovině první půle si vytvořili několikaminutový tlak a tři šance. Sörensenův přímý kop vyrazil brankář Staněk, který si následně poradil i s Krejčího hlavičkou. Následně Vitík hlavičkoval těsně mimo. Na opačné straně upadl těsně před pauzou ve vápně Vydra, ale penalta se nekopala.

Po ospalém začátku druhé půle v 58. minutě hosté otevřeli skóre. Kalvach těsně za vápna zády k brance vrátil míč do vápna a nabíhající Vydra z voleje poslal míč přesně k tyči. Jednatřicetiletý útočník si připsal čtvrtou branku od příchodu do Plzně a první od začátku dubna.

Sparťané si porážkou nechtěli pokazit oslavy a tlačili se za vyrovnáním. V 62. minutě před Kuchtou po centru z levé strany zasáhl Staněk a odchovanec Letenských si pak poradil i s šancí Krejčího. Plzeňský gólman se překonával, v 72. minutě zlikvidoval i Kuchtův únik.

Domácí už srovnat nedokázali a po předchozích dvou vítězstvích s Plzní ve třetím vzájemném utkání této sezony poprvé prohráli. V 83. minutě se dostal na trávník i Čvančara, který přišel o závěr ročníku kvůli zranění, a také uzdravený Čelůstka.

V 84. minutě musel rozhodčí Volek na chvíli přerušit zápas, neboť řada fanoušků za jednou z branek, kde sídlí „kotel“, přelezla z tribuny k postranní čáře. Sudí pak následně raději ukončil utkání hned po uplynutí 90. minuty a tisíce sparťanských příznivců vběhly v euforii na trávník.

KonecLIVE
01

Klíčové momenty utkání: 

Video placeholder
Sparta – Plzeň: Jindřich Staněk zabránil vyrovnat Krejčímu z bezprostřední blízkosti brány • iSport.tv

Video placeholder
Sparta – Plzeň: Kalvach našel parádní přihrávkou Vydru a Viktoria vede 0:1 • iSport.tv

Video placeholder
Sparta – Plzeň: Kuchta mohl otevřít skóre, jeho střela z úhlu orazítkovala tyč • iSport.tv

Video placeholder
Sparta - Plzeň: Primátor Bohuslav Svoboda předal Ladislavu Krejčímu symbolický klíč od Prahy • iSport.tv

Online přenos - Oslavy titulu Sparty

Zprávy ze dne 27. května 2023

AC Sparta Praha
27. května 2023 · 17:48

Fanoušci z kotle Sparty vyšli na hřiště už pět minut před koncem zápasu. Za brankovou čáru však zatím nevstoupili a tak se po několikaminutovém přerušení pokračuje.

Video placeholder
Kuchta a pak i Krejčí s Priskem klidnili fanoušky. Zápas se málem nedohrál
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 17:27
Viktoria Plzeň
27. května 2023 · 17:25
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 17:00

V prvním poločase fanoušci vytvořili velké choreo s nápisem Šampioni.

 

Mistrovské choreo na stadionu Sparty
Mistrovské choreo na stadionu Sparty
Mistrovské choreo na stadionu Sparty
Mistrovské choreo na stadionu Sparty
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 16:32

Kapitán Sparty Ladislav Krejčí převzal z rukou primátora Bohuslava Svobody klíč pro vládce Prahy po vítězném ligovém derby.

Video placeholder
Sparta - Plzeň: Primátor Bohuslav Svoboda předal Ladislavu Krejčímu symbolický klíč od Prahy
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 16:21
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 15:53

Na Letné dorazil také kanonýr David Lafata a bývalý trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Bývalý kanonýr David Lafata na zápase Sparta - Plzeň
Bývalý kanonýr David Lafata na zápase Sparta - Plzeň
Na předání poháru se přišel podívat také bývalý trenér Sparty Zdeněk Ščasný
Na předání poháru se přišel podívat také bývalý trenér Sparty Zdeněk Ščasný
AC Sparta Praha
27. května 2023 · 15:34

Rozcvička domácích před posledním zápasem v sezoně.

AC Sparta Praha
27. května 2023 · 15:11

Na Letenské pláni se pomalu shromažďují fanoušci Sparty, aby oslavili titul.

AC Sparta Praha
27. května 2023 · 13:42

Nejlepším hráčem sezony FORTUNA:LIGY se stal kapitán Sparty LadislavKrejčí. Nejlepším trenérem pak BrianPriske

#TýmZVRPSkóreB
1Sparta35239376:3378
2Slavia35246598:3178
3Plzeň351871060:3861
4Bohemians351571356:5852
5Slovácko3513111140:4650
6Olomouc3512121153:4748
    Vstoupit do diskuze (37)

    Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

    iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

    Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

    Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

    Doporučujeme

    Články z jiných titulů