SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Prohra na úvod, nový brankář chyboval

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase přípravy na novou sezonu podlehli druholigové Jihlavě 1:2. Mistr nastoupil bez největších hvězd týmu a každý poločas zahájila jiná jedenáctka. V první naskočil Tomáš Čvančara, ve druhém se do akce dostaly posily Jakub Surovčík a Michal Ševčík. Právě brankář, kterého Sparta přivedla z Jablonce, se chybou podepsal pod první inkasovaný gól. Po té srovnal Amath Cissé, ale za pár minut s obranou Pražanů zacvičil Lukáš Fila a rozhodl o nečekané výhře hostí na Strahově. Letenští tlačili, ale šance neproměňovali.
Spartě v sestavě chyběli kapitán Ladislav Krejčí mladší, Kuchta nebo Sadílek, kteří po reprezentačních povinnostech mají dovolenou a zápas sledovali pouze v roli diváků.
Dánský trenér letenského týmu Priske nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy. První dějství odehrál například útočník Čvančara, který závěr minulé sezony vynechal kvůli zranění. Do druhé půle zasáhli z nových posil gólman Surovčík a záložník Ševčík, další letní akvizice Srb Birmančevič nenastoupil vůbec.
Jihlava se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil do prázdné branky. Vzápětí srovnal střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé, jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru.
Spartu od 5. července čeká soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Během něj se Letenští utkají s Dinamem Záhřeb, na který můžou narazit i v předkole Ligy mistrů, srbským celkem Čukarički a bruselským Anderlechtem.

Zprávy ze dne 6. července 2023
FilipSouček a MatějPolidar dostali od Sparty svolení zapojit se do přípravy Jablonce. Oba už odcestovali za Severočechy do Itálie na soustředění.
Fotbalisté Sparty se připravují v Rakousku, už zítra je tam čeká přípravné utkání proti DinamuZáhřeb od 16:00.
Zprávy ze dne 5. července 2023
Liberec porazil v přípravném utkání v Mnichově Hradišti druholigový Varnsdorf 4:0. Slovan vstřelil všechny branky po změně stran. Po téměř hodině hry se za Slovan prosadil Doumbia, následně skóroval Tupta a po něm dvakrát Hudák. Svěřenci trenéra Kozla vyhráli třetí ze čtyř přípravných duelů. V dresu Liberce poprvé nastoupili záložníci Penner, který v úterý přestoupil z Českých Budějovic, a Štěpán Beran, jehož bratr Michal dříve ve Slovanu působil. Beran je v Liberci na testech z pražské Slavie, za niž si ještě v neděli připsal krátké starty proti Čenstochové a Maccabi Haifa. Do souboje s Varnsdorfem zasáhl i stoper Plechatý, jenž dostal od Sparty povolení připravovat se s Libercem, kde od září 2021 hostoval.
Sparta zveřejnila soupisku pro herní soustředění v Rakousku. Do Bad Kleinkirchheimu cestuje celkem 30 hráčů včetně reprezentantů do 21 let, kteří se nedávno vrátili z mistrovství Evropy. Do nominace se dostali také dva mladíci, kteří v minulém ročníku působili v B týmu: Tomáš Schánělec a Ondřej Kukučka. S týmem naopak neodcestovali Martin Suchomel, Filip Souček, Matěj Polidar a Dominik Plechatý. Všichni by měli zamířit na hostování nebo pokračovat v jiném klubu. Letenští sehrají na kempu tři přípravné duely proti Dinamu Záhřeb, Čukarički a Anderlechetu. Jak vypadá kompletní nominace?
Jako první jdou na sváteční den do akce v přípravě severočeské kluby už v 11 hodin. Liberec čeká střet s druholigovým Varnsdorfem, Teplice hrají s Žižkovem. Za Slovan naskočí i Dominik Plechatý, o jehož formě pokračování klub jedná se Spartou.