SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Prohra na úvod, nový brankář chyboval

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase přípravy na novou sezonu podlehli druholigové Jihlavě 1:2. Mistr nastoupil bez největších hvězd týmu a každý poločas zahájila jiná jedenáctka. V první naskočil Tomáš Čvančara, ve druhém se do akce dostaly posily Jakub Surovčík a Michal Ševčík. Právě brankář, kterého Sparta přivedla z Jablonce, se chybou podepsal pod první inkasovaný gól. Po té srovnal Amath Cissé, ale za pár minut s obranou Pražanů zacvičil Lukáš Fila a rozhodl o nečekané výhře hostí na Strahově. Letenští tlačili, ale šance neproměňovali.
Spartě v sestavě chyběli kapitán Ladislav Krejčí mladší, Kuchta nebo Sadílek, kteří po reprezentačních povinnostech mají dovolenou a zápas sledovali pouze v roli diváků.
Dánský trenér letenského týmu Priske nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy. První dějství odehrál například útočník Čvančara, který závěr minulé sezony vynechal kvůli zranění. Do druhé půle zasáhli z nových posil gólman Surovčík a záložník Ševčík, další letní akvizice Srb Birmančevič nenastoupil vůbec.
Jihlava se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil do prázdné branky. Vzápětí srovnal střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé, jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru.
Spartu od 5. července čeká soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Během něj se Letenští utkají s Dinamem Záhřeb, na který můžou narazit i v předkole Ligy mistrů, srbským celkem Čukarički a bruselským Anderlechtem.

Zprávy ze dne 10. července 2023
Liberec trénuje na soustředění v Německu.
Zprávy ze dne 9. července 2023
Na soustředění se vydávají rovněž fotbalisté Liberce, konkrétně jsou na cestě do Bavorska. Nechybí ani belgický brankář Olivier Vliegen, který před odjezdem stihl prodloužit v klubu smlouvu. K týmu se naopak prozatím nepřipojil Victor Olatunji, nigerijský útočník totiž momentálně řeší na Kypru víza. Definitivně pak v klubu končí Karol Mészáros s Imadem Rondičem, kterým skončila smlouva. Do Slavie se pak po konci hostování vrací mládežnický reprezentant Matěj Valenta.
Zprávy ze dne 8. července 2023
Teplice v přípravném zápase porazily třetiligové Ústí díky brankám ve druhém poločase.
Zprávy ze dne 7. července 2023
Přípravné utkání v Nymburku:
Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 36. Franěk, 56. Fila.
Sestava Liberce:
I. poločas: Vliegen - Mikula, Plechatý, Govaers - Fukala, Doumbia, Š. Beran, Purzitidis - Tupta, Kulenovič, Penner.
II. poločas: Vliegen - Plechatý, Chaluš, Mikula - Ghali, Varfolomejev, Š. Beran (60. Rabušic), Frýdek, Preisler - Horský, Višinský. Trenér: Kozel.
Zprávy ze dne 5. července 2023
Teplice zdolaly po obratu nováčka druhé nejvyšší soutěže Žižkov 2:1. Viktorii poslal v Blšanech do vedení Oravec. Zkraje druhé půle vyrovnal Fila, jenž následně v závěru rozhodl o vítězství Severočechů. Teplice vyhrály i druhé přípravné utkání.