SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Prohra na úvod, nový brankář chyboval

Video placeholder
SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Překvapivá prohra, brankář Surovčík chyboval
Sparťané Ladislav Krejčí, David Pavelka a Lukáš Sadílek s bývalým spoluhráčem Dávidem Hanckem sledují zápas s Jihlavou
Sparťané slaví gól Amatha Cissého proti Jihlavě
Michal Ševčík v přípravném zápase s Jihlavou
Na bývalé spoluhráče se na Strahov dorazil podívat i Dávid Hancko
Jan Kuchta první přípravný zápas sledoval společně s diváky
Jihlava slaví gól v přípravě proti Spartě
Sparťan Jakub Pešek v zápase s Jihlavou
41
Fotogalerie
ČTK, mas
Ročník 2023/24
Vstoupit do diskuse (42)

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase přípravy na novou sezonu podlehli druholigové Jihlavě 1:2. Mistr nastoupil bez největších hvězd týmu a každý poločas zahájila jiná jedenáctka. V první naskočil Tomáš Čvančara, ve druhém se do akce dostaly posily Jakub Surovčík a Michal Ševčík. Právě brankář, kterého Sparta přivedla z Jablonce, se chybou podepsal pod první inkasovaný gól. Po té srovnal Amath Cissé, ale za pár minut s obranou Pražanů zacvičil Lukáš Fila a rozhodl o nečekané výhře hostí na Strahově. Letenští tlačili, ale šance neproměňovali.

Spartě v sestavě chyběli kapitán Ladislav Krejčí mladší, Kuchta nebo Sadílek, kteří po reprezentačních povinnostech mají dovolenou a zápas sledovali pouze v roli diváků.

Dánský trenér letenského týmu Priske nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy. První dějství odehrál například útočník Čvančara, který závěr minulé sezony vynechal kvůli zranění. Do druhé půle zasáhli z nových posil gólman Surovčík a záložník Ševčík, další letní akvizice Srb Birmančevič nenastoupil vůbec.

Jihlava se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil do prázdné branky. Vzápětí srovnal střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé, jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru.

Spartu od 5. července čeká soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Během něj se Letenští utkají s Dinamem Záhřeb, na který můžou narazit i v předkole Ligy mistrů, srbským celkem Čukarički a bruselským Anderlechtem.

LIVE
12
Detail

Video placeholder
Pešek je zpátky a chválí Ševčíka: Má hlavu nahoře, nutí mě do náběhů • isport.tv

Online přenos - Přípravy na ligu

Zprávy ze dne 22. června 2023

Slovan Liberec
22. června 2023 · 14:53

Matěj Chaluš se dohodl s Libercem na půlročním hostování.

Zprávy ze dne 18. června 2023

Slovan Liberec
18. června 2023 · 13:37

SlovanLiberec upřesnil program letních přípravných zápasů. Na soustředění v Německu poměří síly s Fortunou Düsseldorf.

Zprávy ze dne 16. června 2023

Slovan Liberec
16. června 2023 · 14:53

Liberec na úvod přípravy oznámil i další změny. Po vzájemné dohodě v klubu skončil asistent trenéra Ivan Kopecký, jeho nástupcem bude Josef Petřík mladší, odchovanec Severočechů a syn dlouholetého libereckého asistenta. Přípravu se Slovanem začal i dvacetiletý útočník Filip Horský, který by měl ve Slovanu hostovat ze Slavie, dotahuje se také příchod třiadvacetiletého bosenského útočníka Luky Kulenoviče. 

Slovan Liberec
16. června 2023 · 11:36

O návratu Chaluše Liberec teprve jedná, další posilu už ale získal. Na trvalý přestup se změnilo působení brankáře Huga Jana Bačkovského, který ve Slovanu na jaře hostoval ze Sparty.

Slovan Liberec
16. června 2023 · 11:11

Letní přípravu dnes zahájil liberecký Slovan, do tréninku se zapojil i Matěj Chaluš. O jeho angažmá v klubu se jedná, pětadvacetiletý obránce, který už u Nisy působil, poslední půlrok strávil v nizozemském Groningenu.

Vstoupit do diskuze (42)

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů