Jan Podroužek
3. května 2012 • 14:28

Omluvenky spadly z nebe, omlouval ostudu exslávista Pěnička

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ščasný: Kuchta a EURO? Ne! Exkluzivně o tom, jak se vypracoval šéf Rosický
Moravec o Holmenkollenu: Mekka biatlonu. Krátký trika a už je cítit přicházející jaro
VŠECHNA VIDEA ZDE

ČESKÝ FOTBAL | Šibeniční počty. Mezi dva týmy mohli rozhodit pouhých 23 hráčů, s áčkem Českého Dubu mělo odjet 12 z nich. Jenže pár hodin před sobotním výkopem divize B v Souši se nakupily trenérovi Martinu Pěničkovi tři omluvenky a nejelo se. „Mrzí mě, že jsme k utkání nenastoupili, ale přijet do Souše v devíti lidech by bylo ještě nedůstojnější,“ říká dvaačtyřicetiletý kouč a bývalý obránce Slavie.Ještě v pátek večer měl Český Dub tak akorát připravený kádr k divizní bitvě v Souši. Jenže z dvanáctky bojovníků se tři omluvili. Jednoho přepadly horečky, druhý se zřítil ze schodů, třetí měl pracovní povinnosti.

Narychlo tedy Pěnička a spol. obvolávali soupeře a FAČR, že nemohou nastoupit. Přišla kontumace, klub ještě postihne finanční pokuta ve výši 10 – 25 tisíc korun a bude muset srovnat náklady za rozhodčí a delegáta.

„Postavili jsme se k tomu okamžitě, jak jsme mohli, jenže byla sobota po poledni, tudíž dost pozdě. Na asociaci nám řekli, že to respektují, ale že se už nedá nic dělat. Udělali jsme pro to maximum, alespoň jsme se řádně omluvili. Ty absence ale úplně spadly z nebe,“ vykládá Pěnička.

Český Dub zlomil fakt, že v sobotu od pěti hrálo i jeho béčko v liberecké III. třídě. To dorazilo k zápasu v Machníně dokonce v přesně jedenácti hráčích a navíc dokázalo vyhrát 3:1.

„V jarní sezoně nám takhle kolidují tři zápasy, v tu chvíli je to problém. Jinak ale dáváme kádr dohromady bez větších problémů, chodí s námi i hráči z rezervy. Na jeden tým je tu hráčů celkem dost, na dva už je to ale bída,“ vypráví Pěnička, že Dub potkala kontumace vůbec poprvé.

Ubývá hráčů, říká Pěnička

Kádr se výrazně oslabil v zimní pauze. Fotbalisté zběhli do nižších soutěží a tým se nestačil adekvátně doplnit.

„Alespoň si vycházíme vstříc s prvoligovými Libercem a Jabloncem. Posílají k nám hráče, kteří odpadnou z béčka. Teď jsme se ale nestihli domluvit, protože od nás utekli hráči skutečně na poslední chvíli,“ lituje Pěnička.

Hlavní problém je podle něj v celkovém úbytku hráčů, kteří po dorosteneckém věku nepokračují v mužích.

„Ti kluci nemají chuť hrát, pak na nedostatek kusů trpí i ostatní kluby. Je tam špatná návaznost, ubývá přirozeně i těch kvalitnějších hráčů,“ vypráví Pěnička, který v Dubu kroutí na lavičce už čtvrtou sezonu.

Podobnou situaci přitom překonával s týmem už v loňské sezoně. Úzký kádr, do toho finanční problémy. Zápasové soupisky se pytlíkovaly podobným způsobem.

„Tehdy jsme to ale zvládli a chceme se tím inspirovat. I když pro nás záchrana v divizi není priorita. Z pádu do krajského přeboru by se svět nebořil,“ ujišťuje Pěnička, jehož tým momentálně na předposledním místě tabulky ztrácí na čtrnácté Čelákovice 13 bodů.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud