Neprůstřelný gólman: Za nuly platím, ale taxík po rozlučce stál víc | iSport.cz
5. prosince 2015 • 12:40

Neprůstřelný gólman: Za nuly platím, ale taxík po rozlučce stál víc

Autor:
Senzační podzim odchytal zkušený gólman Olympie Hradec Králové Petr Kobos. Na hřišti se objevil dvanáctkrát a v deseti případech udržel čisté konto. Byl v tomto směru králem nižších soutěží v Česku.
TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvanáctkrát nastoupil Petr Kobos na podzim mezi tyče divizní Olympie Hradec Králové a hned v deseti případech nedostal ani gól. „Tolik nul jsem nikdy neměl, bývaly dvě nebo tři, takže mám na pár let vybráno,“ směje se skvostné bilanci osmatřicetiletý gólman. „Celé je to zásluha týmu, bez nich bych to nedokázal. Mám skvělé spoluhráče,“ dodává lídr soutěže Sportu sledující neprůstřelnost brankářů.Olympia má výborný tým, řada hráčů má zkušenosti z nejvyšší soutěže, a nejspíš i proto vládne suverénně divizi C. Hradecké mužstvo válcuje konkurenci a Kobos je často v situaci, kterou brankáři zrovna nemilují. Soupeři mají třeba dvě šance zápas a on musí ukázat, co umí.

„Byl jsem zvyklý nastupovat za týmy, kde jsem si pořádně zachytal. Samozřejmě mám radši, když jsem v permanenci. Tohle je daleko složitější,“ tvrdí gólman. „Taky jsem měl i štěstí, stalo se, že mě třeba soupeř trefil z malého vápna,“ směje se.

„Tým mu pomáhá, ale on ty své jednu, dvě šance vždycky chytí,“ podporuje brankářskou jedničku trenér Michal Lesák.

I kdyby Kobos nesledoval, kolik čistých kont v sezoně nasbíral, má o tom dokonalý přehled. Hlídá mu to totiž pokladník divizního celku. „Počítá nuly a já za ně platím, nejsou to žádné astronomické sumy,“ směje se.

Stejně prý jdou peníze do hráčské kasy a po skončení podzimu si za ně s týmem užil rozlučku. Tým dohrál zápas v poledne, oslavu ale končil až nad ránem. „Domů jsem jel taxíkem, mám to padesát kilometrů, takže jsem zaplatil víc, než klukům do kasy.“

I vzhledem k věku si působení v Olympii užívá. Raduje se z každého čistého konta. „Koukám se samozřejmě i na soutěž Sportu, říkám si, že bych třeba konečně něco vyhrál,“ směje se.

Pokud bude podobně neprůstřelný i na jaře, může se dostat na metu dvaceti nul. „Představit si to dovedu, i když se soupeři proti nám snaží vybičovat. Budu rád za každou nulu, a kdyby se nám povedlo vyhrát divizi, to by byl sen. Ale na to je ještě brzy,“ dodává.

Soutěž brankářů
1. Kobos (Olympia HK) Divize C 10 čistých kont
2. Pacanovský (Orlová) Moravskoslez. přebor 9
3. Švarc (Před. Kopanina) Pražský přebor 9
4. Mrázek (Chrudim) ČFL 8
5. Buček (Petřkovice) Divize E 8
6. Teringl (Rudolfov) Jihočeský přebor 8

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud