Můj fotbal živě v Přáslavicích: divácký rekord, parádní atmosféra i Ujfaluši | iSport.cz
16. května 2018 • 09:30

Můj fotbal živě v Přáslavicích: divácký rekord, parádní atmosféra i Ujfaluši

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olomoucký okresní přebor viděl zápas mezi Přáslavicemi a Sigmou Hodolany, který se uskutečnil v sobotu 12.5., právě v Přáslavicích. Kdyby mělo místní hřiště tribuny, hlásilo by se vyprodáno. Plná byla totiž i místní rozhledna Božka, která stojí přímo u hřiště. Ve vyhecovaném utkání plném šancí na obou stranách a krásné atmosféře, nakonec domácí Přáslavice udolaly hostující Hodolany 2:0.Neoficiální počty hovořili dokonce o čísle přes 1400 diváků, v zápise je uvedeno 1360. Tak jako tak, jedná se o nový divácký rekord, který doposud drželo utkání hrané minulý krok v květnu, v Kostelci nad Orlicí. Hráči chtěli ukázat před kamerami to nejlepší a podle ohlasu během zápasu, ale i po jeho skončení na tiskové konferenci, odvedli borci z obou celků dobrou práci. Celou akci odstartovala regionální fotbalová akademie FAČR v čele s Markem Heinzem. Zápas si nenechali ujít i další osobnosti, Tomáš Ujfaluši, Radek Drulák nebo David Rozehnal a Petr Uličný, kteří se stali zároveň patrony obou mužstev. Tím šťastnějším byl nakonec bývalý obránce PSG nebo Lazia David Rozehnal. Jak sám po zápase zhodnotil: “trenéra Uličného neporazíte každý den.”

Jak vypadá zápas okresního přeboru pohledem rozhodčích?

Samotný zápas byl slavnostní hned z několika důvodů. Dodatečně si cenu Václava Jíry převzal pan Bohuslav Jareš a 50 let na rozhodcovské scéně oslavil Jiří Augustin. Tenhle rozhodčí, který v osmdesátých letech pískal i naší nejvyšší soutěž, měl navíc ozvláštněn svůj jubilejní zápas i Gopro kamerou. Tuto specialitu si připravil partner projektu Fortuna a kromě pana Augustina jako pomezního, měl kameru i hlavní rozhodčí. Jak si sudí vedli můžete vidět ve videu.

Vydařený zápas, který probíhal za mohutného povzbuzování zejména hodolanský ultras, kterých přijeli hned čtyři autobusy, uzavřela tisková konference. Ještě před tím si ale hodolanští připravili černobílé choreo, ve kterém nechyběly dýmovnice v barvách klubu. Za účasti tří set diváků pak účastníci utkání zhodnotili celý zápas a přezvali zásobu piva Platan od Pivovaru Protivín a vítězné Přáslavice i šek na vybavení Puma od partnera Top4Football.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud