Sokolov vyhrál v Praze nad Vyšehradem 2:0 a vede druhou ligu

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Sokolova vyhráli v neděli dopoledne v utkání 6. kola druhé ligy nad Vyšehradem 2:0 a dostali se na první místo tabulky FNL.

Neporaženému Sokolovu se výborně povedl vstup do utkání. Už v šesté minutě otevřel skóre záložník Dvořák, který dorazil Manziovu střelu. Po hodině měl velkou šanci na vyrovnání Blažek, ale jeho lob skončil kousek nad brankou. Pojistku hostů přidal v 81. minutě Pouček po Dvořákově přiťuknutí.

Pardubice měly v prvním poločase víc šancí, ale hosty, kteří v minulém zápase deklasovali 5:0 Varnsdorf, několikrát podržel pozorný Spurný. Olomouckého gólmana dokázal překonat až ve 47. minutě Fousek.

Po hodině hry zvýšil Korejec Kim a třetí pardubickou branku přidal v závěru střídající Klátil. Hanáci už jen v 86. minutě snížili díky dalšímu náhradníkovi Hladíkovi.

6. kolo druhé fotbalové ligy:

Slavoj Vyšehrad - Baník Sokolov 0:2 (0:1)
Branky: 6. Jakub Dvořák II., 81. Pouček. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Vlček. ŽK: T. Krbeček, Blažek - Kosak, Dřížďal.

Vyšehrad: L. Krbeček - Šimkovský, Gregora (55. Mysliveček), Petrášek, Šraga (55. Egert) - Smolák, T. Krbeček, Kučera, Macháček - Jindráček (89. Madej), Blažek. Trenér: Novotný.
Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Kosak, Urma - Vrtělka, Takács - Machek (46. Kratochvíl), Jakub Dvořák II., Pouček (83. Dřížďal) - Manzia (71. Procházka). Trenér: Šmejkal.

FK Varnsdorf - MAS Táborsko 1:3 (1:0)
Branky: 12. Tvaroha - 50. a 90.+1 Traoré, 70. Presl. Rozhodčí: Adámková - Vitner, Melichar. ŽK: Porcal, Zieris, Juroš - Šiml, Sladký, Džafič. Diváci: 852.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kvída (77. Schubert), Juroška, Zbrožek, Tvaroha - Filip, Ondráček (66. Ďurděvič), Daníček - Chukwuma (58. Špaček), Jurča. Trenér: Skuhravý.
Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Hanzlík, Sladký - Nešický (39. Traoré), Šiml, Ciku (46. Džafič), Presl (74. Kočí), Javorek - Slepička. Trenér: Frňka.

FK Pardubice - Sigma Olomouc B 3:1 (0:0)
Branky: 47. Fousek, 60. Kim, 84. Klátil - 86. Hladík. Rozhodčí: Dresler - Dobrovolný, Myška. ŽK: Kopřiva - Kalvach. Diváci: 764.

Pardubice:
Knobloch - Šejvl, Kopřiva, Pospíšil, V. Kakrda - Kim (79. Kovář), Kudrna, Řezníček, Jeřábek, Fousek (76. D. Pánek) - Petráň (73. Klátil). Trenér: Míchal.

Olomouc B: Spurný - Štěrba, Ševčík, Svozil, Jemelka - Moulis, Richter (46. Habusta), Kalvach (76. Texl), Falta - Schmidt (61. Hladík), Vašíček. Trenér: Chromý.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.